כיתה ריקה כולל הכיתוב מלחמה בחמאס (צילום: חדשות 2)
מלחמה בחמאס. הילדים נשארים בבית | צילום: חדשות 2

למרות שחג החנוכה הסתיים, כ-300 אלף תלמידים לא הולכים הבוקר אל בתי הספר וגני הילדים בדרום הארץ. פיקוד העורף הרחיב את האזור שבו מוכרז "מצב מיוחד בעורף", וכעת נכללים בו גם אשדוד, קריית גת ויישובים רבים נוספים.

בעקבות הרחבת טווח הירי אמש, משרד החינוך ופיקוד העורף החליטו לבטל את הלימודים בכל היישובים המרוחקים עד 30 קילומטרים מרצועת עזה, בהם: אשדוד, אופקים, קריית מלאכי, קריית גת, גן יבנה, רהט, שדרות, נתיבות ואשקלון. גם במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב, שער הנגב, לכיש, בני שמעון, יואב, שפיר, מרחבים וגן יבנה לא מתקיימים הלימודים.

משרד החינוך מפעיל קווים פתוחים לפניות הציבור, מאתר תלמידים במצוקה ושולח מורות חיילות לליווי תלמידים במרחבים מוגנים. בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני, נוקט משרד החינוך בפעולות שונות במטרה לספק מידע להורים ולתלמידים באזור עוטף עזה וכדי לצמצם את הפגיעה בתלמידים שהונחו על ידי פיקוד העורף להישאר בבית.

על פי פיקוד העורף, בתי הספר שתלמידיהם הונחו להישאר בבית יפעילו נוהל למידה חלופית על ידי למידה מרחוק באמצעות מחשבים, דרך האתרים הבית ספריים. באתרים יועלו משימות לימודיות והתלמידים יתבקשו להכין אותן ולהגישן למורים, באמצעות אתר האינטרנט. בנוסף, יפעיל המשרד בשיתוף עם צה"ל כ-300 מורות חיילות שיקיימו פעילות לתלמידים ששוהים במקלטים ובמרחבים המוגנים.

מפת הטווחים בעוטף עזה (צילום: חדשות 2)
מפת הטווחים | צילום: חדשות 2

פיקוד העורף מרחיב הבוקר את מעגל היישובים שעלולים לספּוג טילים מרצועת עזה. מעתה כוללת המפה העדכנית גם מעגל רביעי - של יישובים המרוחקים עד 45 קילומטרים מהרצועה - ביניהם באר-שבע, יבנה וגדרה. עם הישמע אזעקה, על היישובים הללו להיכנס למרחב מוגן בתוך 60 שניות. נציגי פיקוד העורף נפגשו עם ראשי הרשויות ביישובים הללו, ועדכנו אותם על המצב החדש.

מלחמה בחמאס: סיקור מיוחד

אשדוד: 4 ילדים נותרו ללא אמא

הפלסטינים: 10 הרוגים בתקיפה בעזה

המדריך למתגונן

הממשלה אישרה גיוס מילואים

2 הרוגים באשדוד ובנחל עוז

דיווח: גלעד שליט נפצע בתקיפת חיל האוויר ברצועה

צה"ל מציג: כותשים את הרצועה

צה"ל מזהיר: באר שבע ויבנה בטווח הרקטות

צה"ל מעביר טנקים לאזור הרצועה

כך צה"ל הפתיע את ראשי החמאס