הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת כיסא רחמים בבני ברק, ומחשובי הרבנים הספרדים, התייחס
השבוע לפרשת הגיור ותקף במהלך השיעור את התנהלות האשכנזים: "הם פשוט איבדו מסורת של דורות ולכם הם מקפידים עלינו שנעשה חדר ייחוד".

"אשרינו שאנחנו ספרדים, צריכים אתם לרקוד כל יום שאנחנו ספרדים, לשמוח בזה", אמר הרב מאזוז שבשיעור על חרמות שצולם ופורסם באתר צעירי ש"ס והסביר בדיוק למה יש לשמוח: "קודם כל לא נדבר על מסורת שלנו - עדיף או לא עדיף, אבל האופי של הספרדים כולו ענווה, כולו יראת שמים, כולו מעשים טובים, הם לא יעשו שטויות כאלה (חרמות. י. ק.)".

"אתם יודעים כמה פעמים הספרדים החרימו אנשים שעשו משהו רע? פעם אחת ויחידה. מלפני 400 שנה היה פילוסוף אחד, משפחה של אנוסים, שהיה לו דעות משונות, קראו לו ברוך שפינוזה, היה רשע גמור, היה מומר, אח"כ נעשה מומר, החרימו אותו, היה לו דעות פסולות לחלוטין".

כמעט הגענו למצב של שני עמים

לאחר מכן הרב התייחס לפרשת הגיור ואמר: "כמעט הגענו למצב שהיינו שני עמים בגלל הבעיה של הגיור. אתם לא יודעים מה שהיה יכול להיות, היו מטורפים הולכים וכותבים על הקירות "פלוני רפורמי", חוצפה שכזו לא הייתה בחיים. ויביאו את השוטים שלהם שיגידו שכל הגיורים בטלים, יתבטלו המה ואלף כיוצא בהם, האופי שלהם הוא רע".

"אפילו שהם ידברו וידברו, כשאנחנו עונים על דבריהם, עונים בנועם, בכבוד, "מרן פלוני, מרן פלוני"...
אבל הם לא, גם כשהם היו מקבלים כסף כעפר הארץ דרך אריה דרעי בזמנו, את מרן הם לא יכתבו. מרן יש להם רק אחד. איזה דבר זה, שהבדילנו מן הטועים, להסתכל עליהם כמו שאדם גדול מסתכל על ילדים קטנים, ילדים קטנים אין להם דעת".

לקחת מהאשכנזים רק את הדברים הטובים

"ברוך ה' עכשיו שככה המלחמה אבל צריכים לדעת: אל תחשבו שהתורה בידם, ואנחנו מזנבים אחריהם, לא. לא נכון. כל מי שיבדוק יראה דבר ברור כשמש שההיפך הוא. "כל מידות שאתה מוצא אצל החזון איש, אצל הרב אויערבך, חפץ חיים, את זה צריך ללמוד מהם. דברים לא טובים שאתה רואה לפעמים, אל למד מהם".

הרב גם התייחס לתופעת התארים הנפוצה אצל האשכנזים ואמר: "אל תתפעל אם הם כותבים לך 'הרב הגאון', אל תתפעל מהתוארים האלה, התארים האלה הם שקר. שקר מוחלט. כל אחד אומר לחברו "תגיד עלי הגאון, אני יחזיר לך הגאון"... שמור לי ואשמור לך. הכול שטויות והבלים.

בהמשך התייחס הרב לפרשת חדר ייחוד ואמר: "הם פשוט איבדו מסורת של דורות, ולכן הם מקפידים עלינו, על ייחוד, ולכן מכריחים אותנו. מה השטויות האלה? תכבדו אותנו". לסיכום אמר הרב: "אדם צריך ללמוד, כל מי שיבוא אליך מכל עדה שלא תהיה, חפש בו את הדברים הטובים".

לסיכום אמר הרב: "אדם צריך ללמוד, כל מי שיבוא אליך מכל עדה שלא תהיה, חפש בו את הדברים הטובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק