מתנגדים למכתב הרבנים (צילום: בחדרי חרדים)
עצומת הרבנים נגד הערבים | צילום: בחדרי חרדים

המחאה הגזענית ממשיכה לגדול: רשימת הרבנים אשר תומכים ביוזמה האוסרת על מכירה או השכרה של דירות או קרקעות לגויים גדלה תוך יממה מ-75 ל-300. מה שהתחיל בצפת עם חתימתם של 50 רבנים על עצומה הקוראת שלא לעסוק בנדל"ן עם גויים, הופך מהר מאוד למגמה אליה מצטרפים יותר ויותר רבנים.

בין החותמים החדשים, גם חלק מרבני הציונות הדתית, כמו הרב אליקים לבנון, ראש ישיבת אלון מורה. "הערבים לא באמת רוצים שכן יהודי", אומר הרב, "מה שהם באמת רוצים זה לכבוש מקומות ולהשתלט על הארץ".

עוד אמר הרב לכתבי "ידיעות אחרונות" עקיבא נוביק, טובה צימוקי ואיתמר אייכנר: "מה אנחנו רוצים להיות כמו אירופה?" שואל הרב, "שם הערבים מבריחים את עולם ומורידים את המחירים", דברי הרב לבנון. קולו של הרב לבנון הוא רק אחד מתוך מאות, כאמור, אשר מצטרפים ליוזמה אותה גינו נשיא המדינה וראש הממשלה.

לפני שלושה ימים: עשרות רבנים חותמים על העצומה

_OBJ

רבנים נגד ערבים וזרים: חמישים רבני ערים הצטרפו לאחרונה לרבה של צפת, הרב שמואל אליהו, וחתמו על מכתב שקורא לא להשכיר דירות ולא למכור דירות לערבים ולזרים. בין החותמים, גם גדולי הרבנים החרדים - הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי, כך דווח בערוץ 7.

ב"גילוי הדעת" עליו חתמו הרבנים נכתב כי: "אסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי. כדברי הרמב"ם: '...שנאמר 'וְלֹא תְחָנֵּם' (דברים ז ב). - לא תיתן להם חניה בקרקע שאם לא יהיה להן קרקע ישיבתן ישיבת עראי היא...' (הלכות ע"ז; י,ד). והזהירה עליו התורה כמה וכמה פעמים שהוא גורם רעות ומחטיא את הרבים בנישואי תערובת שנאמר: 'כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי' (דברים ז ד)".

עוד נכתב כי: "ועוד רעה על רעה, שהמוכר או המשכיר להם דירה באזור שגרים בו יהודים גורם נזק גדול לשכניו... ומן המפורסמות הוא שבעקבות מכירה או השכרת דירה אחת יורד מחיר כל דירות השכנים אפילו כשהקונים והשוכרים נחמדים בתחילה. וזה המוכר והמשכיר הראשון גורם לשכניו הפסד גדול ועוונו גדול מנשוא. ומי התיר לו? וגורם לאחרים למכור רכושם אחריו, לברוח מהמקום".

בין החותמים: הרב מרגלית מכרמיאל, הרב שיינין מאשדוד, הרב יעקב אדלשטיין מרמת השרון, הרב מרדכי נגארי ממעלה אדומים, הרב בסיס עזריה מראש העין, הרב שמואל דוד מעפולה, הרב משה ביגל ממיתר, הרב צוברי מגדרה, רב העיר נהריה הרב מייטליס, רב העיר קרית ים, הרב אברקי, הרב שלום צדוק רב העיר הרצליה, הרב הרצל מנצרת עילית, הרב זינגר מגבעת שמואל ועוד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק