גן ילדים (צילום: AP)
חגו חב"ד לילדים | צילום: AP

ההורים בירושלים שהביאו את ילדיהם לגנים בימים האחרונים הופתעו לראות פתק על לוח המודעות, שעליו היה כתוב: "כל יום שני בתשע יהיה חוג של חב"ד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העירייה הבטיחה להפעיל את הגנים גם בחודש יולי. על פי ה"דיל", ההורים ישלמו ויקבלו בתמורה פעילויות העשרה וחגים. אבל כשמארה נכנסה לגן של הבן שלה, גן חילוני, היא הופתעה לשמוע מה מלמדים שם. "לא מפריעים לי תכנים של יהדות", היא אמרה בריאיון לחדשות 2. "מה שמפריע לי זה שבן אדם ששייך לארגון עם אג'נדה כמו חב"ד נכנס לגן".

ההורים שפגשנו דווקא משקיעים בתגבור לימודי יהדות, אבל הם רוצים לעשות את זה בדרך שלהם. "אנחנו כהורים לא פה כל היום, אנחנו לא יכולים לדעת מה הוא יגיד ומה הוא לא יגיד וזה מפחיד אותי שהוא יכניס את האג'נדה שלו", מסבירה מארה. אמא אחרת הוסיפה ואמרה: "אנחנו ציפינו לחוג אוריגמי או יוגה, או משהו סטנדרטי שהיית מצפה לו - זה לא חוג העשרה".

רוב ההורים זעמו על היוזמה, אבל היו גם כאלה שלא הבינו על מה המהומה, ונעו בין אדישות לתמיכה. המתנגדים פנו לעיריית ירושלים וקיבלו את התשובות הבאות: "אם יש בעיה לחלק מההורים, תפנו לגננת. נשנה את זה. שהגננת תפנה אלינו. זה לא רב, הוא רק חובש כיפה. אני לא נכנסת לזה אבל זה משהו לא רגיל. דרך אגב, יש לו ביקוש חבל על הזמן".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "לא מדובר בפעילות מיסיונרית אלא בפעילות ערכית בנושא יהדות, המופעלת על ידי 'קרן קרב' ומאושרת ומפוקחת על ידי משרד החינוך. ישנם גנים רבים אחרים המעוניינים בתכנית".

כנראה שהסיפור פה הוא בכלל לא חב"ד - כן או לא. מבקר המדינה כבר הזהיר בעבר מכניסה של גופים פרטיים לתוך מערכת החינוך. עבור העיריות ומוסדות החינוך מדובר בדרך קלה לחסוך בעלויות, ולא חסרים גופים פרטיים שמחפשים להשפיע על ילדים בגיל הרך.