"פגיעה בחופש הדת". העץ שהוסר | צילום: חדשות 2

האם התרחשה פגיעה בחופש הדת במוסד אקדמי? סטודנטים נוצרים הלומדים במכללת צפת, נדהמו לגלות כי עץ האשוח שהציבו ברחבת המעונות בשל חג המולד החל היום - הוסר ממקומו על ידי איש האחזקה. בתגובה, טען האחרון כי "מדובר בעיר יהודית-דתית", וכי "תושבים דתיים איימו לפגוע במקום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש היום, אז הבחינו חלק מהסטודנטים שנותרו במעונות בשל מבחני אמצע הסמסטר שאליהם הם מתכוננים, כי סמל החג שהציבו לפני כיומיים ברחבה - נעלם. מבדיקה שערכו עלה, כי למעשה אחראי איש האחזקה של המוסד האקדמי, שטען להגנתו כי "הדבר עלול להקים מהומה" וכי "תושבים דתיים איימו לפגוע במקום אם העץ יוצב".

"רק לפני יומיים, עם הצבתו של העץ, הצטלמנו אני וחבריי היהודים והערבים מתחתיו", סיפר אחד הסטודנטים שנפגע מהמעשה. "מדובר בסמל שאיחד בינינו - אז למה להסירו?", תהה, והוסיף: "רק לפני שבוע חגגנו את חג החנוכה עם חברינו היהודים ולא ראינו בעיה עם החנוכייה שהוצבה כאן.

"במדינת ישראל יש חופש דת", ציין היועץ המשפטי של ארגון מוסאוא לזכויות הערבים בישראל, עו"ד ניבל עות'מאן. "כל עוד זה לא פוגע באף אחד - צריך ליישמו", הוא המשיך, ואמר כי "מחר נפנה להנהלת המכללה בדרישה להחזיר את העץ למקומו, ואם הדבר לא יקרה - ננקוט אמצעים משפטיים".

ממכלת צפת נמסר בתגובה: "המכללה האקדמית צפת היא מכללה רב תרבותית המכבדת ומציינת את החגים של כל הסטודנטים הלומדים בה. עץ האשוח הוצב על-ידי סטודנטים בשטח ציבורי במעונות ללא תיאום וללא אישור מהנהלת המכללה. בעקבות זאת התבקשו אלה שהציבו אותו להסירו. המכללה מברכת את הסטודנטים הנוצרים לרגל חגם בברכת חג שמח".