הקרוואן באולפנת נגה, הערב
הקרוואן באולפנת נגה, הערב | צילום:

יום לאחר שנחשפה חומת ההפרדה בלב בית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש, התעוררה הערב (שלישי) סערה דתית חדשה בעיר, הפעם במוסד חינוכי אחר ביישוב: קרוואן של תלמוד תורה הובל לשטח אולפנת נגה הדתית-לאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חלק מהורי התלמידות וחלק מעובדי המוסד החינוכי, בהם גם מנהלת האולפנה, נכחו במקום בזמן שהמשאית ניסתה להציב את המבנה הנייד בשטח, ועשו כל שביכולתם כדי למנוע את המהלך. "דיווחנו לעירייה, הם טענו ששולחים פקח, ובמשך יותר משעתיים כלום לא קרה", סיפרה אמה של אחת מתלמידות האולפנה.

לאחר שעתיים הצליחו הנוכחים למנוע את הנחת הקרוואן. "גורמים בעירייה מסיעות הליכוד והעבודה עזרו לנו", סיפרה מנהלת האולפנה, נעמה עציון, לחדשות 2. "גם מהנדס העיר היה כאן ואמר שזה לא חוקי. גם המשטרה אסרה עליהם להניח את הקרוואן. ליתר ביטחון, כדי שלא יבואו לכאן בלילה, אנחנו חוסמים את החניה".

לבסוף - הקרוואן פונה
לבסוף - הקרוואן פונה | צילום:

"זה הפך לשיטה - לא מוכנים שדבר כזה יקרה"

"זו שכונה שמורכבת מתושבים חרדים, דתיים-לאומיים ומעט חילונים", סיפרה אמה של אחת התלמידות באולפנה. "ברגע שיש מוסד חינוכי מזרם מסוים, אי אפשר לבוא ולהנחית עליו כיתות של זרמים אחרים".

"תלמוד תורה חרדי בתוך אולפנה של בנות? מחר בבוקר הם יגידו שהבנות לא מתלבשות בצניעות וידרשו מהן לכסות את הרגליים או את השרוולים", טענה האם. "בשנה שעברה, הבנים שהיו בסמיכות לבנות לא הפסיקו לירוק עליהן".

"זה הפך למשהו שיטתי", המשיכה אמה של תלמידת האולפנה. "העירייה כביכול רוצה להילחם באיזו תופעה, והיא פשוט עושה את זה בכוח הזרוע. אנחנו לא מוכנים שדבר כזה יקרה".

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "היה ניסיון להצבת מבנה נייד על ידי מוסד שכן שנמצא בסמיכות לאולפנת נגה. הכוונה לכאורה הייתה להניח את המבנה בחניית אולפנת נגה, ולא בחצר האולפנה. פקחי העירייה הגיעו למקום ומנעו את הצבת המבנה הנייד. אין לכך כל קשר לבית ספר המריבה הידוע".