ביטוח? לא בטוח בכלל. לא תמיד אנחנו מקבלים את מה שבאמת מגיע לנו לקבל מהביטוח הלאומי, וגם כשאנו מקבלים - זה מגיע אחרי סחבת ארוכה, שיחות טלפון ממושכות וטפסים בלתי נגמרים. אם אתה קשיש, הסיפור מורכב הרבה יותר וכנראה שלא תקבל גם את מה שמגיע לך על פי החוק.

המצלמה הנסתרת של חדשות 2 תחשוף קטעים מתוך המוקדים הטלפונים של הביטוח הלאומי, הסניפים שנותנים את השירות לאזרחים, וכן מוועדות של הזקנים ושל הזקוקים לסיוע בביטוח הלאומי. עוד תיחשף גם הדרך האמיתית בה נעשים מבחני תלות לקשישים שמבקשים לקבל סיוע כספי ועזרה. בסדרה נעסוק גם בתעשיית החברות הפרטיות, שמבטיחות להשיג את מיצוי הכסף שלנו ובדרך גובות סכומים ניכרים מתוך גמלה שמגיעה לנו.

כך לדוגמא, כל השיחות אל הביטוח הלאומי מנותבות למוקד של חברה פרטית בצפת. לפני מספר שנים הופרט המוקד ובמקום פקידים מנוסים עונים לטלפונים עובדים שגויסו עבור שכר מינימום ועברו הכשרה בת שבועיים בלבד. מה שמעניין את המוקד הוא לענות לכמה שיותר שיחות בפחות זמן, שכן הביטוח הלאומי משלם להם עבור כל שיחה. ככל שעובד עונה ליותר שיחות בשעה, כך הוא מקבל יותר כסף במשכורת והציבור סובל משירות פחות טוב.  

הכתבה המלאה: הערב במהדורה המרכזית ב-20:00

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק