המחאה מתחדשת? כמה מאות בני אדם הפגינו הערב (שבת) בכיכר רבין שבתל אביב, כשהם קוראים קריאות בעד "צדק חברתי". הם הניפו שלטים שעליהם כתובות בעד שוויון כלכלי. קומץ מהמשתתפים בהפגנה ניסה למנוע את עלייתם לבמה של פוליטיקאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין הנואמים בהפגנה גם אחד ממנהיגי הפנתרים השחורים, צ'רלי ביטון, שאמר: "צריך להילחם בבנקים, בממשלה ובטייקונים שמשחיתים כל קרקע טובה. בואו נתאחד. כולנו מלוכדים במאבק. אנחנו הולכים ומתרוששים משעה לשעה".

גם השחקן משה איבגי לקח חלק באירוע, ושילהב את ההמונים: "נבוא לכיכר ולא נתעייף. אנחנו לא יכולים להסכים עם המצב ולהשלים עם מציאות מקולקלת. רבים מאיתנו הפסיקו להאמין. הפוליטיקאים לא סופרים אותנו".

עוד אמר: "יש צד אחד שממלא את כל החובות ואחר שמפר אותן באופן קבוע. הוא זה שלא סופר אותנו. השלטון רואה בנו מוצר". איבגי התייחס גם לסוגיית הפרדת הדת מהמדינה, וציין כי "זו משימה חשובה ביותר, אבל היא כבר לא מספקת. יש להפריד גם את החינוך והתרבות משיקולים פוליטיים. צריך שיהיה כאן שינוי תפיסה כולל".

"נבוא לכיכר ולא נתעייף" (צילום: מאור רוזנשטייו)
"נבוא לכיכר ולא נתעייף" | צילום: מאור רוזנשטייו

ח"כ גילאון: "אל לנו להיאבק אחד בשני"

בתום דבריו של השחקן משה איבגי, עלה לבמה ח"כ אילן גילאון (מרצ). "אל לנו להילחם אחד נגד השני", קרא למפגינים. "עלינו להיאבק נגד ספסרי כוח האדם, משרתי השיטה הכלכלית האכזרית ושאר שליחיהם בכנסת. שר האוצר לפיד ביקש להשקות אותנו בשמנת מתוקה, אבל שמר על השמנת האמיתית - השמנה והסלתה - ללא פגע וקרוב לצלחת".

"אני קורא לכם היום לשוב לדרוש את המגיע לכם, בשעה שממשלת נתניהו רק מקצצת ללא רחם בהוצאות הציבוריות. כולנו המעמד הלא-זכיין ורק שילוב כוחות יוכל לשנות את המציאות בישראל".