עולם הדוגמנות הצעיר והדינמי הוליד תופעה חדשה. ילדות רבות בגילאי העשרה המוקדמים, עושות את צעדיהן הראשונים בסוכנויות בכדי לפרוץ לעולמן של הדוגמניות המפורסמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סהר עובדיה, בת 14.5 מגדרה, מספרת כי כבר מגיל צעיר חלמה על קריירה בעולם הדוגמנות הסוער. "מאז שאני קטנה, תמיד התראיינתי מול המראות", הסבירה, "מאז שאני זוכרת את עצמי - זה היה שם".

סהר נדרשת מדי שבוע לנסוע לבדה לתל אביב בכדי להשתתף בשיעורי משחק ואודישנים. לאחר שנתיים שבהן הצטלמה לקטלוג "בת מצווה" ולתחרויות יופי, היא יכולה לממן את דרכה להצלחה בעצמה.

לעתים רבות הבנות מלוות במשפחותיהן שמסייעות להם בהגשמת המטרה. יולי זיו בת ה-14, הגיעה לאודישנים לתחרות יופי כשהיא מלווה במשפחתה. "אין דבר כזה סוס מנצח" סיפר אבי פרץ, בן זוגה של אימה, "אנחנו כל הזמן מטפחים ומשקים בכדי שהיא תצליח. אני אפילו מתרגש יותר ממנה".

פעמים רבות נדרשות בנות כמו סהר ויולי, המבקשות לפרוץ אל עולם הדוגמנות לנקוט בצעדים חריגים, שמעוררים תמיהה לגבי נחיצותם. בנות רבות מוסרות פרטים שגויים לגבי גילן בעת שהן נשאלות על ידי הסוכנים. מני זונטג, אביה של מעיין בת ה-13 הסביר כי בתו שיקרה לגבי גילה, ואמרה כי היא בת 16. "זה משהו שאני אישרתי, למעשה אני מאשר לה הרבה מאד דברים שהורים אחרים היו מסרבים", סיפר.