ח"כ יעקב ליצמן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
יצא מהאולם בזמן שירת נשים. ליצמן | צילום: חדשות 2

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן עזב בהפגנתיות טקס רשמי שנערך שלשום בבית החולים קפלן בזמן שלבמה עלו בנות מקהלה צעירות. ליצמן בתגובה: "בכלל לא ידעתי שנשים ישירו באירוע". את הסיפור מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

בכירי מערכת הבריאות השתתפו שלשום בטקס חנוכת אגף חדש לילדים שנבנה בבית החולים קפלן ברחובות. בשורה הראשונה ישבו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בכירי בתי החולים והרב הראשי לישראל יונה מצגר. עם פתיחת הטקס עלה לבמה המנחה גלעד עדין והכריז על הופעת מקהלת הנערות נווה עוז מפתח תקווה. לטענת חלק מהנוכחים, ברגע זה קם סגן השר ויצא מהאולם.

"זה היה מאוד משפיל", העיד אחד הנוכחים בטקס, "ברגע שבו הבנות עלו לבמה, הוא פשוט קם ויצא החוצה, זה היה מופגן ממש. הרב הראשי דווקא כן נשאר לשבת ובאולם היו קרוב למאה אנשים דתיים וכולם נשארו שם בזמן שהבנות שרו".

הרב הראשי מצגר נותר ישוב במקומו ולאורך מופע הבנות עסק בקריאת פרקי תהילים ממכשיר הטלפון הנייד שלו. עם זאת, גם הישארותו של הרב הראשי לא הפחיתה מכעס המארגנים על עזיבתו החפוזה של סגן השר ליצמן. מנהלת הלהקה אירים מרום אמרה: "מאוד נעלבתי וכעסתי. אנחנו מופיעים באירועים רשמיים ומעולם לא קרה לנו דבר כזה. אדם שנושא במשרה ציבורית חייב ללמוד לכבד את הזולת".

סגן השר ליצמן: "מותר לי לעשות מה שאני רוצה"

בראיון הבוקר לרדיו "קול ברמה" התייחס סגן השר יעקב ליצמן לעזיבתו את הטקס והבהיר כי אין בכוונתו להתנצל. "ההלכה אומרת שאסור לשמוע קול אישה. לא יכולים להתערב בענייני כל זמן שאני בסדר, כפי שלא מתערבים בסדר יומם של שרים אחרים", אמר ליצמן והוסיף כי "בשבוע שעבר ח"כ לבני תקפה אותי במליאת הכנסת על כך שסירבתי לאפשר לאישה לעלות על הבמה, והנה אתמול ההוכחה שנתתי לנשים לעלות ושאין הדרת נשים". ליצמן סיכם ואמר: "אני לא רוצה להתנצל, מותר לי לעשות מה שאני רוצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק