תוצאות מדאיגות. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
נשלחה למאסר על תנאי. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

תלמידים, היזהרו: בצעד חריג גזר בית משפט השלום בתל אביב מאסר על תנאי וקנס של 1,000 שקלים על צעירה מאזור המרכז, שנתפסה כשהיא מרמה במבחן אמי"ר הנועד להעריך את רמת ידיעת האנגלית של המבקשים ללמוד באוניברסיטה.

בשנת 2009 נרשמה אולגה טורובסקי למבחן אמי"ר חוזר לאחר שלא הצליחה לעבור בפעם הראשונה. אלא שהפעם, במקום להיבחן בעצמה, החליטה לשלוח צעירה אחרת שתיבחן במקומה. הפרש הציונים הגבוה בין הבחינה המקורית לבחינה החוזרת עורר את חשדו של המרכז לבחינות, שחקר ומצא כי מדובר בהתחזות ובניסיון לקבל במרמה ציון גבוה במבחן, וכך גם פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה.

תסקיר מבחן שהוגש לבית המשפט המליץ שלא לגזור עליה מאסר על תנאי ועורך דינה של הנאשמת הוסיף כי מדובר בבחורה נורמטיבית, ללא עבר פלילי. "היא הבינה כי נהגה בצורה פזיזה, לקחה אחריות על מעשיה והביעה חרטה כנה", אמר עורך הדין בבית המשפט וציין כי הרשעה עלולה לפגוע בקריירה שלה.

"הנאשמת התייצבה על דוכן העדים ושרשרה שרשרת שקרים"

שופט השלום עידו דרויאן החליט לדחות את תסקיר המבחן ולגזור על הנאשמת עונש חמור: שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 1,000 שקלים. בנימוקיו כתב השופט כי מדובר היה במעשה מתוכנן ומחושב. "הנאשמת התייצבה על דוכן העדים ושרשרה שרשרת שקרים", לדברי השופט. "נאשם אינו יכול לצפות כי היחס למי ששיקר בבית המשפט יהיה זהה ליחס לאדם אשר הודה והתחרט, באופן כנה ומלא, עוד טרם נחשף בשקריו".

"רבים הצעירים המקלים ראש בעבירה זו ורואים בה ענין פעוט, קרוב למשובת נעורים, ובוודאי לא ענין חמור המצדיק הליך פלילי", הוסיף השופט ונענה לבקשתה של התובעת לגזור עונש כבד על הנאשמת, זאת על מנת להרתיע אחרים מהתנהגות דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק