"הקלה בהוצאות הטיפול בילד". אילוסטרציה | צילום: רויטרס

תמיכה בתלמידי החינוך המיוחד: שר החינוך שי פירון הודיע היום (ב') כי החל משנת הלימודים הקרובה יוארך יום הלימודים של תלמידי החינוך המיוחד, בהם: משותקי מוחין, בעלי נכויות פיסיות קשות רב בעייתיות וכן תלמידים הלוקים בפיגור קל. המטרה - לתת להם ולבני משפחותיהם מענה חינוכי ראוי יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתאם להחלטת השר, למערכת השעות השבועית של התלמידים יתווספו חמש שעות נוספות. הארכת יום הלימודים תחול על כ-1,620 תלמידים עם שיתוק מוחין ונכויות פיסיות קשות וכ-2,633 תלמידים עם פיגור קל.  ההחלטה מתייחסת לתלמידים הלומדים הן במוסדות החינוך המיוחד וכן כאלה הלומדים בכיתות של חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים.

מי מוציא לפועל את הרפורמות של פירון?
יאריך את יום הלימודים. השר פירון | צילום: חדשות 2

"מדובר במהלך משמעותי, צודק וראוי, שיעניק לילד תוספת מצטברת של שעות לימוד, שתתרומנה לעולמו האישי", אמר פירון, "בנוסף השעות תסייענה רבות להורים בניהול המסגרת האישית שלהם, ובכלל זה שינוי היקף העבודה . כמו כן, יתרום המהלך להקלה בהוצאות הטיפול בילד".

לקראת השינוי במסגרת השעות של התלמידים, יבצע משרד החינוך התאמות במסגרתן, תבנה מערכת שעות התואמת את צרכיהם האישיים של התלמידים, תתואמנה עבודת הסייעות, וכן יעודכן מערך ההסעות אל מול הרשויות המקומיות.