לפיד: "אין מקום לפנאטים" (צילום: חן גלילי, ShiloPro, חדשות)
שר האוצר לפיד | צילום: חן גלילי, ShiloPro, חדשות

בשורה לאימהות החד הוריות: שר האוצר יאיר לפיד ושר הרווחה מאיר כהן הכריזו היום (א') על תכנית סיוע למשפחות עם הורה יחיד, במטרה להגדיל את הכנסתן הפנויה ולהגביר את התמריצים להשתתפותן בשוק העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך פגישה עם קבוצת אימהות חד הוריות עדכנו השרים לפיד וכהן על פרטי התכנית, שכוללת בין היתר את הגדלת התקרה לקבלת מענק עבודה, כך שהורים יחידים יוכלו להשתכר סכום גבוה יותר ועדיין להיות זכאים למענק. העלות המוערכת של סעיף זה עומדת על כ-90 מיליון שקלים.

עוד קובעת התכנית כי אימהות חד הוריות יקבלו "מענק העצמה ליציאה לעבודה", וזאת על מנת לאפשר להן עצמאות כלכלית מבלי להסתמך על מערך הקצבאות. בנוסף לכך, המדינה תממן תכנית ייעודית להכשרה מקצועית לצורך שיפור הכישורים התעסוקתיים ולהגדלת יכולת ההשתכרות. כמו כן תוגדל ההנחה בתשלום עבור מעונות היום בסכום הנאמד במאות שקלים.

"כל אישה עובדת בעולם המודרני מנהלת אותו מאבק פנימי - את צריכה להיות גם האמא הכי טובה וגם אשת קריירה הכי טובה", אמר השר לפיד. "המאבק הזה מכפיל את עצמו כשאתן חד הוריות. אנחנו הגוף שמטרתו לעזור לכן והרבה יותר נכון זה לעזור לאזרחים שעוזרים לעצמם".

"אני מברך על כך שאחרי שנים אנחנו נוגעים בסקטור חשוב זה", הצטרף לדברים השר כהן. "כל דבר שהמדינה תעשה יהיה במטרה לסייע לאם חד הורית לצאת לעבוד ולפרנס את עצמה ברווחה". בתום הפגישה הוחלט על הקמת צוות משותף למשרדי האוצר והרווחה, שיבחן דרכים נוספות לסייע לאימהות חד הוריות.