הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, ממשיך לחלוק עם הציבור הרחב את פניניו הרבות. הפעם, בתוך דרשה ארוכה כנגד הרגלי העישון המגונים, המליץ הרב לראשי הישיבות "לתת צליפה בפנים" לבחור צעיר - אם תפסו אותו מעשן.

"סיגריות זה רע מאוד", אמר הרב יוסף בדרשה. "זה מזיק. אדם יראה את בנו מעשן סיגריה, ימנע אותו מזה, כמה שהוא יכול למנוע את זה. ראש ישיבה יראה איזה בחור מעשן, יבוא ייתן לו צליפה על הפנים שלו. מה אתה מעשן?!", צעק הרב בפני הצופים המשועשעים משהו.

בדרשה הסביר הרב מצב כלשהו, בו נתקלים ככל הנראה מעשנים רבים מהציבור הדתי והחרדי - עישון סיגריה בדיוק בכניסת השבת או החג. מסתבר, שחוץ מהדלקת אש ישנה בעיה נוספת - מחיקת אותיות, שאסורה גם היא בשבת וביום טוב. "יש סיגריות, עליהן יש את התוצרת שלהן. דובק, למשל. התוצרת כתובה על הסיגריה".

שיטת עובדיה לגמילה מעישון

"כאן יש בעיה. כשהוא מעשן סיגריה, מגיע עד שמה, הוא מוחק את האותיות עם האש. לפעמים זה סיגר רחב, לא דבר קטן, זה חבל לו להפסיד רבע סיגריה, או חצי סיגריה. זה קמצן". למרות האיסור, הרב פוטר את המעשנים מאחריות למחיקת האותיות על ידי העישון - בכך שהמעשה נעשה "כלאחר יד": "הוא לא מוחק את האותיות עם הידיים שלו. הוא מעשן, לא אכפת לו. מה יש לו הנאה, שיימחקו האותיות? הוא רוצה את הטבק. אינו מתכוון. לכן מותר".

לציבור המעשנים הציע גם הרב טיפים משלו לגמילה, וחלק איתם את העובדה שאביו, עליו השלום, היה מעשן כבד. "אחד שנשארו לו עוד 10 סיגריות ורוצה להיגמל, יחתוך את כל הסיגריות לחצי - ויישארו לו 20. כך יעשה - עד שלא יישאר לו כלום והוא יפסיק". 

הרב עובדיה עושה כותרות

הווידאופדיה: הרב עובדיה יוסף

נחשו מי מתגייס למלחמה בעישון?

"המורים חמורים"

הכירו את הכפיל של הרב עובדיה יוסף

"הצבעה לליברמן - הצעה לשטן"

אכן תמונות קשות: "תצא בחוץ!"

מיוחד: צלמו ברכה למדינה ושלחו אלינו