חייל באימון צבאי. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
להומואים מותר לשרת בצבא ולהיות קרביים, אבל לא לעבור גיור | צילום: חדשות 2

ח', צעיר בן 24 שעלה לפני מספר שנים מארגנטינה ורק רצה להיות יהודי, הודח לאחרונה מקורס הגיור הצבאי שעבר במסגרת פרויקט "נתיב" - רק בגלל נטיותיו המיניות והעובדה שהרבנים הצבאיים גילו כי הוא מתגורר עם בן זוגו. את הסיפור המזעזע הזה פרסם הבוקר כתב מעריב אלי ברדנשטיין.

לישראל עלה ח' עוד כשהיה ילד, וכבר במהלך שירות החובה פנו אליו אנשי "נתיב" והציעו לו להצטרף לתכנית הגיור. ח', שאביו יהודי אך אמו אינו יהודיה, סיים את הקורס בן השלושה חודשים ואת הסמינר המתקדם שבא לאחר מכן, אך החליט שלא להמשיך בלימודי הסמינר הסופי ובינתיים השתחרר מהצבא.

לאחר שחרורו, פנו אליו פעם נוספת אנשי נתיב, שככל הנראה מאוד רצו בגיורו, ושכנעו אותו להשלים את ההליך במסגרת שירות מילואים. "הייתי נעול על זה. הבנתי שאני רוצה להשלים את הגיור ולהפוך ליהודי", סיפר ח' לכתב העיתון.

"משכב זכר - כמו חילול שבת"

"האם בני הומו?", עכשיו האפליקציה (צילום: רויטרס)
הודח מקורס הגיור רק בשל "יחסיו הטובים" עם שותפו לדירה | צילום: רויטרס

במהלך הסמינר האחרון, ניגש אליו אחד הרבנים בקורס והחל לשאול אותו מספר שאלות אישיות, וביניהן היכן הוא מתגורר. החייל, שלא הבין את משמעות השאלה, ענה לו כי הוא מתגורר עם שותפים, ובמהלך השיחה הוסיף ופירט על יחסיו הטובים עם שותפיו.

כמה ימים לאחר מכן, במהלך אחד השיעורים, התבקש החייל להגיע לשיחה עם שניים מצוות המורים בקורס, ואז אלו הטיחו בפניו כי שמעו מהרב שהוא הומו וגר עם שותף. "זה כמו חילול שבת ויש איסור מהתנ"ך על משכב זכר", אמרו לו, וכפו עליו לחתום ויתור, על אף שזה ציין בפניהם כי הוא במסע לחיפוש עצמי ונטיותיו המיניות עדיין לא ברורות לו.

"במהלך שירותי הצבאי לא נתקלתי בהומופוביה וידעתי שהצבא פתוח לגבי זה", אמר ח'. "מה שקרה תפס אותי בהפתעה. נראה לי לא לגיטימי לשאול אותי על נטיותיי וזה ממש לא נראה לי אותו דבר כמו לחלל שבת", הוסיף.

למרות האשמותיו הקשות של החייל, מ"נתיב" ומדובר צה"ל לא נמסרה תגובה למעריב עד למועד סגירת הגיליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק