יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי ערך היום בצהריים מסיבת עיתונאים ובה הוא מגיב להקמתה של "ועדת ספיבק" לפתרון הבעיות החברתיות. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"אם המנהיגים שלנו היו עקביים, המחאה הזאת לא הייתה פורצת", פתח שמולי את דבריו.

בהתייחס להפגנות במוצאי שבת, אמר שמולי כי מדובר בהצלחה מסחררת. "בניגוד לציניקנים, אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה יצאו 15 אלף אנשים לרחובות בעפולה, ואני אומר את זה על סמך שיחה עם זקני העיר", הצהיר שמולי. "מדובר גם בעיר שנתנה לראש הממשלה תמיכה גורפת בבחירות האחרונות ועדיין - בהפגנה האחרונה השמיעו את הקול על האכזבה הגדולה ממנו", הוסיף.

"יש לראש הממשלה הזדמנות לבצע פניית פרסה לטובת רווחת מדינת ישראל, ולא משנה מי יהיה קבלן הביצוע - זה יכול להיות ראש הממשלה הנוכחי או מישהו אחר", אמר שמולי.

"תותחים כבדים יש בשני הצדדים"

באשר להקמת "צוות ספיבק" אמר שמולי: "תותחים כבדים יש בשני הצדדים ולא ניתן שישימו אותנו במקום אחר ויטענו שאנחנו לא מבינים מספיק. הקמנו צוות מקצועי שיוכל לגבות את הטענות שלנו בנתונים ולפעול לפתרון הבעיה". "יהיה מי שיתמוך בעמדות הערכיות שלנו", הוסיף.

יו"ר התאחדות הסטודנטים הדגיש כי הצוות שהוקם הוא מגוון. "יושבים שם גם אנשי רווחה וחברה ולא רק כלכלה, כי אנחנו מחפשים פתרון חברתי שיתחשב באספקטים שונים של החברה שבה אנחנו חיים", אמר שמולי והוסיף כי מטרתה של הוועדה היא לשתף את הציבור. "זהו רגע היסטורי שבו יש פלטפורמה לציבור להשמיע ולקדם את הערכים שהם מציעים", טען.

"אנחנו לא מחפשים רק הידברות לשם הידברות, אלא כזו שהיא כנה ואמיתית. כמו שאנחנו הסטודנטים וכל שאר הארגונים לא עושים מחאה לשם מחאה, ככה הציפייה שלנו היא גם מהממשלה", אמר שמולי.

"ביקור באוהל זה לא הדבר החשוב ביותר"

יו"ר התאחדות הסטודנטים האשים את הממשלה כי עד כה לא העבירה לנציגי המחאה את כתב המינוי של הוועדה, כדי שיוכלו ללמוד את סמכויותיה. "פרופסור טרכטנברג הוא איש הגון והציפייה שלנו ממנו היא להצהיר בפנינו מהם 'גבולות הגזרה' של הוועדה בראשותו, כדי שנדע לאן פניה מועדות", אמר.

"אנחנו רוצים לדעת לאן מתכוונים להעביר את התקציבים, וחשוב מכך - מה יהיה המקור שלהם", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים. "מדברים על קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה, אבל זהו לא פתרון. אנחנו מחפשים פתרון אמיתי ושורשי", טען שמולי והוסיף: "אנחנו לא רוצים להציב דרישות באשר למי יהיה ראש הממשלה, אבל כן דורשים לבוא ולדבר איתו כדי למצוא פתרונות".

"רבים רוצים להצטרף למחאה"

"ביקור באוהל זה דבר חשוב, אבל לא הדבר החשוב ביותר", אמר שמולי, כשהוא מתייחס לביקורו אמש של פרופ' טרכטנברג במאהל המחאה בכיכר המדינה. "הדבר החשוב הוא תכנית שמגובה בתקציבים ובמעשים כדי לפתור את המצב שאליה נקלעה מדינת ישראל", סיכם שמולי את דבריו.

ברק סגל, נציג מחאת הדיור, הבטיח במהלך מסיבת העיתונאים כי המאבק יימשך. "רוח המאבק תמשיך להתחזק והיא מתחזקת בזכות שיתוף הפעולה שיש לנו עם שאר הארגונים", אמר. "יש הרבה ארגונים שרוצים להצטרף, כי המצוקה היא מאוד גדולה ונרחבת", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק