הסטודנטים זועמים: לפטר את המרצה. ארכיון (צילום: החדשות 2)
מרצה חדשה הגיעה לקמפוס | צילום: החדשות 2

רבים מהסטודנטים בילו את חופשת הקיץ האחרונה במבחנים ובבילויים, אך לא המרצה הבכיר מאוניברסיטה גדולה במרכז הארץ שבחר לעבור תהליך לשינוי מין. במייל שנשלח לתלמידים ביקש איש ההוראה הוותיק כי מהיום הוא דורש שלא לקרוא לו בשמו הקודם אלא בשם חדש כיוון שהוא עובר תהליך מורכב ובו ישנה את מינו לאישה.

המרצה בן ה-45, שהוא גם נשוי ואב לילדים, סיפר שהוא מקיים שיחות טלפון עם סטודנטים איתם הוא עובד באופן צמוד ומיידע אותם בנושא. "המשפחה, הילדים, וגם הקולגות שלי בעבודה יודעים על התהליך שאני עובר, עכשיו זה הזמן לעדכן גם את הסטודנטים שלי" אמר המרצה.

בעוד כחודשיים צפוי הד"ר להתייצב בפני התלמידים ולהציג את עצמו בפניהם כאישה. "אני מקבלת הודעות תומכות מסטודנטים שלמדו אצלי. אני לא חושבת שזה יפריע למישהו מכיוון שהדינאמיקה בין המרצה לתלמידיו היא עניינית ואיכות ההוראה שלי כמובן לא תשתנה" אמרה המרצה שכבר ביקשה מכולם לפנות אליה בלשון נקבה.

סטודנט שלמד אצל מרצה המדובר טען כי הצעד הזה לא היה מפתיע בכלל. "ברגע שהוא פתח את הפה אי אפשר היה לטעות, למרות החזות הדי גברית שלו". לדבריו של הסטודנט השינוי הקיצוני הזה אינו מתכוון להשפיע עליו או על אחרים מחבריו לספסל הלימודים. "בתור מרצה הוא מאוד מעניין ומרתק וכולם אהבו ללמוד אצלו, אני בטוח שכעת זה לא ישתנה כשמדובר באישה".