הילדים רוחצים בבריכה שבאנדרטה (צילום: ערוץ 7)
"מים לא מעלים נשמה" | צילום: ערוץ 7

אין גבול לחוסר הרגישות: עידו בן פורת, תושב ירושלים שטייל בצפון הארץ יחד עם אשתו, הגיע במסגרת סיורו לאנדרטה לזכר הנספים באסון המסוקים בשאר יישוב. שם, לתדהמתם הרבה - נתקלו בקבוצת הורים שהשתעשעה בבריכה שהוקמה כחלק מאתר הזכרון - ובתחתיתה חרוטים שמותיהם של 73 החיילים שנהרגו באירוע הטראגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הגענו למקום", סיפר בן פורת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "וכבר מרחוק הבחנו שיש שם בריכה שמורכבת כחלק מהאנדרטה החדשה שאותה בנו לפני מספר שנים". הוא הוסיף, כי כשהתקרבו הוא ואשתו לאנדרטה - חזו במספר ילדים להורים כשהם משחקים במים ללא הפרעה. "הם סיפרו שהם משתייכים למגזר החרדי", אמר. לדבריו, תושב המקום ביקש מאחד המבוגרים האחראים במקום לכבד את זכר הנופלים ולהפסיק את הפעילות. "הם נשאלו אם הם יודעים איפה הם נמצאים", ציין. "סיפרנו להם שנפלו כאן 73 חיילים".

בן-פורת הדגיש כי התושב ביקש מבאי המקום שלא להשתולל בתוך המים. "הוא אמר להם שהם לא חייבים לכבד - אבל יש כאן משפחות שכולות שמגיעות לפקוד את האנדרטה וזה עלול לשבור להן את הלב". אלא שגם הטיעון הזה, לדבריו, לא הצליח לשכנע את המטיילים האחרים.

"מהר מאוד הם אמרו שהם יודעים איפה הם נמצאים", ציין, "אך אמרו משפטים כמו 'מים לא מעלים את הנשמה' ו'אנחנו מעדיפים לקרוא תהילים ולהדליק נרות. בינתיים אנחנו משתוללים במים". עוד אמר, כי ציינו בפניו אמירות כגון: "אנחנו חרדים לדבר השם ומשלמים מסים כאן במדינה. אנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים".

לדבריו של בן-פורת הצטרפה גם אשתו, אחות שכולה בעצמה, שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה סטטוס שבו הביעה את הזעזוע הרב שפקד אותה. "גם לאחר שתושב המקום עבר לידם וניסה להסביר להם שהם לא צריכים לכבד אלא רק להבין ולא להשתולל במים, הם לא נענו ורק צעקו עלינו וצחקו עלינו בפנים ואף קפצו בחזרה לבריכה מול עינינו. לא הייתי מסוגלת לראות את המראות הללו".