נשיא המדינה שמעון פרס הגיע הבוקר למפגש מיוחד עם ילדים בני העדה האתיופית על רקע גילויי האפליה נגד הקהילה. את המפגש העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

פרס מבקר בבית הספר "ראשית" בשכונת קרית מנחם בירושלים, שנחשב לסיפור הצלחה בכל מה שקשור לשילוב העלייה האתיופית בישראל. בבית הספר לומדים ילדיהם של תושבי השכונה הוותיקים, לצד ילדיהם של יוצאי העלייה האתיופית.

בשיחתו עם התלמידים התייחס לדבריה של ח"כ סופה לנדבר אתמול ואמר: "לא אתם צריכים להגיד תודה, אנחנו צריכים להגיד לכם תודה". לאחר מכן הוסיף: "אנחנו לא רוצים היטלריזם, לא רוצים גזענות".

בימים האחרונים, חזר נושא היחס כלפי בני הקהילה לסדר היום הציבורי בעקבות גילויי גזענות נגדם שתועדו בקרית מלאכי. בכתבה ששודרה בחדשות 2 נצפו חלק מתושבי העיר מצהירים כי אינם מוכנים להשכיר או למכור דירה לבני הקהילה כדי לא להוריד את ערך הדירות בעיר.

אתמול התחולל דיון סוער בוועדת הקליטה והעלייה של הכנסת. במהלך דיון על גילויי הגזענות גלפי בני הקהילה האתיופית, פנתה שרת הקליטה סופה לנדבר לאחד מנציגי העדה שתקף את "צביעות" חברי הכנסת", כהגדרתו, ואמרה לו שעל האתיופים להודות למדינה על מה שהם מקבלים. חבר הכנסת משה גפני הוסיף כי כשהיו גינויים נגד הקהילה החרדית איש לא פצה פה והוסיף: "הלוואי שהייתי אתיופי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק