במשטרת אשדוד יצאו במסע הסברה נגד תופעה מסוכנת בקרב בני נוער בעיר, לאחר שאתמול איבד תלמיד תיכון את הכרתו במהלך "משחק חניקות" עם אחד מחבריו.

בבדיקה שערכה הנהלת בית הספר התברר כי הנער עצר את נשימתו במהלך המשחק, שנועד לבדוק מי עוצר את הנשימה לזמן ארוך יותר, וכאשר התקשה להמשיך וניסה "לפרוש" - סתם לו החבר את דרכי האוויר עד שזה איבד את הכרתו והתעלף.

"היום זה נגמר בעילפון ומחר ילד לא יתעורר ממשחק כזה", הזהיר פקד ראובן וייזמן, קצין נוער חקירות במשטרת אשדוד.

השניים סיפרו כי כלל לא חשבו שמדובר במשהו חמור ואסור. "בסך הכול מדובר בילדים נורמטיביים שמחפשים ריגושים שלפעמים שיכולים לפגוע בהם, בחבריהם ובהוריהם", הוסיף פקד וייזמן.

למרות האירוע החמור הוחלט שלא לנקוט בהליכים פליליים נגד המעורבים, אלא לבצע פעולה הסברתית כוללת בבתי הספר בעיר. "בחרנו בדרך הזו כדי באמת להשפיע ולא רק להרתיע בעזרת ענישה", הסביר פקד וייזמן.

בסוף חודש נובמבר האחרון התמוטט ילד בן 12 מגדרה לאחר שהוא וחבריו חנקו זה את זה כדי להוכיח מי חלש ומי חזק. במסגרת המשחק צילמו התלמידים אחד את השני והעלו את הסרטונים ליוטיוב.

כשהמורה נכנסה לכיתה וראתה את מצבו של הילד, היא לקחה את הטלפון הסלולרי באמצעותו צולמו התמונות ומחקה את הסרטון. הילד פונה לבית החולים קפלן ושוחרר לאחר קבלת טיפול רפואי.

כך משתוללים תלמידי ישראל בכיתות

מכות, קללות והשחתה: כך נראית ההסעה לביה"ס