הורים ביהוד הוזמנו על ידי העירייה להרצאה בנושא חינוך. כשהגיעו לכנס, נחרדו לגלות כי אותה הרצאה אינה אלא כינוס של כת הסיינטולוגיה - שפעילותה במוסדות החינוך נאסרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הפרשה לפני כמה ימים - אז קיבלו לידיהם הורים לתלמידים ביהוד הודעה מטעם חברה עירונית, שבה גם הוזמנו למפגש של "האקדמיה להורים" - ארגון שהוגדר שם ככזה שמטרתו "לסייע להורים במלאכת הקודש של חינוך וגידול ילדינו".

החברה הכלכלית של עיריית יהוד העמידה לרשות "האקדמיה להורים" מבנה של גן ציבורי, כדי לאכסן את הפעילות שאותה הוביל חבר בארגון שהוצג כפסיכולוג.

"זה היה דומה להרצאה של מיסיונר"

בשבוע שעבר נערך המפגש הראשון, שנמשך לאורך שלוש שעות תמימות. אחד ההורים שנכח בכנס הבחין, כבר בתחילה, שמשהו אינו כשורה: "המרצה היה מאוד כריזמטי. היו שם כל מיני דברים מוזרים וההרגשה הייתה של שטיפת מוח. זה היה דומה הרבה יותר להרצאה של מיסיונר מאשר של פסיכולוג, איש מקצוע רגיל".

לאיש מבין ההורים לא נאמר מי עומד, הלכה למעשה, מאחורי "האקדמיה להורים". אלו שגלשו לאתר הארגון גילו כי מפעילי התכנית היא "העמותה לשגשוג ולביטחון במזרח התיכון" - מפיצת הספר "הדרך אל האושר" שחיבר לא אחר מאשר מייסד כת הסייטולוגיה, רון לאפייט האברד.

סרטון תדמית על התכנית כולל בתוכו סרו שבו הוצג מנכ"ל העמותה, דני וידיסלבסקי - הידוע בהיותו סיינטולוג ותיק.

המצלמה הנסתרת חשפה את הקשר

במרכז הענק שהקימה לאחרונה הסיינטולוגיה ביפו נאמר באופן מפורש על ידי אחת הפעילות, שצולמה במצלמה נסתרת, כי "האקדמיה להורים" היא זרם של הכת.

בשיחה גלויה, לעומת זאת, הייתה התשובה שונה בתכלית: "כל האנשים חושבים שזה קשור לסיינטולוגיה. אין קשר בין מה שאנחנו עושים לבין הסיינטולוגיה. אנחנו מתעסקים רק במה שקשור לחינוך של הילדים", אמרה דוברת התכנית.

באמצעים אלה מנסה כת הסיינטולוגיה לחדור אל לב מערכת החינוך כדי להפיץ את תכניה, שנאסרו לשימוש בבתי הספר ובגנים. בדיקת מבקר המדינה העלתה כי למרות האזהרות, נעשה שימוש - לפחות בבית ספר אחד - בתכנים סיינטולוגים.

בעקבות חשיפת זהותה האמיתית של תכנית "האקדמיה להורים", נמסר מעיריית יהוד כי "מנכ"ל החברה הכלכלית הורה להפסיק באופן מיידי את הקשר עם המרצה ורואה בחומרה רבה את העניין. אנו לא משתפים פעולה עם כת הסיינטולוגיה, ובוודאי שלא יוזמים הרצאות בתחום".

ב"עמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון" מסרו בתגובה כי "מדובר בארגון חילוני שאין לו קשר מיוחד לדת כלשהי, לרבות דת הסיינטולוגיה. הפעילות בעמותה המבוססת על החוברת 'הדרך אל האושר' היא עצמאית וחסרת זיקה לדת זו או אחרת".

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.