תלמיד התיכון בן ה-15 שהפשיט את המורה שלו בחצר בית הספר לעיני מאות תלמידים הושעה לצמיתות מהמוסד החינוכי בשל מעשיו. היום החליטה המועצה הפדגוגית בבית הספר בו לומד הנער כי הוא לא ישוב לספסל הלימודים, והעבירה הנחיה לעירייה לשבצו במוסד אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכירים במשרד החינוך ציינו כי בית הספר פעל בהתאם לנהלי חוזר מנכ"ל, ושיבחו את התנהלות המוסד שנהג כפי שהבטיח בחוסר סובלנות כלפי אירועים מסוג זה.

אתמול הביע התלמיד חרטה על המקרה וסיפר לראשונה על שהתרחש. "הייתי בחצר ולפתע ראיתי את המורה", שיחזר בשיחה עם חדשות 2. "נגעתי בו מאחורה, רציתי לדבר איתו כדי שיסתובב. לא הייתה לי כוונה שיקרה מה שקרה".

התלמיד המשיך וסיפר: "אני מאוד אוהב אותו, אני לא יודע מה עבר לי בראש ברגע שנגעתי לו במכנסיים. זו לא הייתה הכוונה שלי, אני מצטער על מה שקרה ומיד התנצלתי בפניו גם אחרי המקרה".

לדברי התלמיד, לא היתה לו כוונה רעה במעשה. "מדובר במורה אהוד עליי, יש בינינו יחסים טובים ואנחנו אפילו חברים", הוסיף.

גורמים בהנהלה: "התלמיד טעה בזיהוי"

המקרה, שעליו דווח לחדשות 2 באינטרנט באמצעות המייל האדום, התרחש ביום ד' האחרון, אולם עד שמקורבי המורה הפגוע לא פנו באופן ישיר למנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחו, העניין לא טופל. למרות המקרה החריג שאירע במהלך אחת ההפסקות בבית הספר "אורט-רוגוזין" במגדל העמק ובקשתו של המורה מההנהלה להתערב, יום הלימודים נמשך כרגיל.

גורמים בהנהלת בית הספר יחד עם המפקח על החינוך טענו כי התלמיד התנצל והסביר שהתבלבל בין זהותו של המורה לזהות חברו, ולכן ביצע את המעשה. הם הסבירו כי אין להעניש את התלמיד מחשש שייפגע בעצמו. בעקבות החלטת הצוות החינוכי, הגיש המורה תלונה במשטרה נגד התלמיד בגין תקיפה מינית ללא כל גיבוי מצד בית הספר. משטרת מגדל העמק שטיפלה בנושא פתחה תיק, עיכבה את הנער לחקירה ושיחררה אותו בתנאים מגבילים.