פותרים מבחן במתמטיקה (צילום: AP, חדשות)
ציוני מועד א' בבגרות פורסמו. אילוסטרציה | צילום: AP, חדשות

אחרי ההודעה על פקטור, פרסם משרד החינוך הבוקר (ה') את ציוני בחינת הבגרות במתמטיקה ב-5 יחידות לימוד. הפרסום הוקדם ונעשה שבועיים לפני הפרסום המתוכנן כדי לאפשר לתלמידים שיירצו להתכונן למועד ב'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הציונים שפורסמו באתר המשרד באינטרנט מתייחסים למועד א', קיץ תשע"ג, שאלונים 806 ו-807 ולשאלונים של נבחנים אקסטרניים. תלמידים שייבחרו לגשת למועד ב' של יוכלו לעשות זאת ב-11 ביולי.

כחודש לאחר בחינת הבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה, שגררה תלונות רבות של תלמידים ומורים על חוסר הוגנות, הודו השבוע במשרד החינוך כי "שאלון הבחינה היה קשה מדי". במשרד החינוך אמרו כי טעו ביחס לדרגת הקושי של הבחינה, ולכן ממוצע הציונים של כלל הנבחנים היה נמוך מהמקובל.

בעקבות מסקנות צוות הבדיקה של משרד החינוך הוחלט כי בשאלון 806 תבחרנה 4 התשובות הטובות ביותר מתוך 6 השאלות, וכן הוסיפו מקדם של 9 נקודות לכל ציון בחינה. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על 6 מתוך 9 שאלות.

מי מוציא לפועל את הרפורמות של פירון? (צילום: חדשות 2)
"הבחינה היתה קשה מדי". פירון, ארכיון | צילום: חדשות 2

תכנית הלימודים במתמטיקה תיבחן שוב

בשאלון 807 נבחרו שתי התשובות הטובות ביותר מתוך ה- 3, וכן נוסף ציון של 4 נקודות לכל תלמיד. לפני שינוי זה נדרשו התלמידים להשיב על 3 מתוך 5 שאלות - שני מהלכים אלה הביאו את ממוצע הבחינה הזו לממוצע הרב שנתי כפי שהיה בעבר.

מלבד התיקונים שנעשו בבדיקת המבחן האחרון, משרד החינוך הודיע כי יבחן מחדש את תכנית הלימודים במתמטיקה, וישנה אותה על פי השעות הניתנות ללימוד המקצוע. בנוסף, מנכ"לית המשרד תבדוק את כללי כתיבת בחירת הבגרות ותקבע קריטריונים חדשים לכתיבת הבחינות בכל המקצועות, זאת לאחר שגם על הבגרות בהיסטוריה הושמעו טענות דומות.