כבר כמעט שבוע שמורה מבית ספר היסודי "ניל"י" בזיכרון יעקב לא נמצאת בבית הספר. המורה הוותיקה, שמלמדת כבר 18 שנים, הורחקה מבית הספר לאחר שהועלה החשד כי העמידה תלמיד בכיתה ב' מול הקיר במשך שבועיים. היום בעלה של המורה יוצא להגנתה וטוען: "לא היה ולא נברא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יובל סימון, בעלה של המורה החשודה, אמר בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי", כי מדובר בעלילה. "אני לא מבין איזה דמיון ואיזה רוע יכול להיות לאנשים שיטענו דבר כזה נגד מורה מוערכת שכל המורים וההורים מאחוריה".

הבוקר נחקרה המורה במשטרה והכחישה את הטענות נגדה. "מה שקרה זה שהיה שולחן בצמוד לקיר האחורי, ולידו ישב הילד. אבל לא עם הפנים לקיר, אלא עם הפנים למורה", הסביר סימון. "אני לא מבין מה היה פה, אני לא מבין בשקרים, אנחנו אנשים ישרים".

"ארבע דקות צעקו עליה"

למרות ההכחשות, במשרד החינוך טוענים כי לאחר המקרה, המורה הודתה במעשה בפני מנהלת בית הספר. "הייתה שם שיחה של חמש דקות עם המנהלת ועם שני הורים שהם עורכי דין", הגן הבעל על אשתו. "מתוך חמש הדקות האלה, ארבע דקות צעקו עליה. כשהיא אמרה שהיא מצטערת היא התייחסה לזה שהיא הושיבה את הילד בסוף הכיתה, אבל לא עם הפנים אל הקיר".

סימון מתח ביקורת על משרד החינוך, שלטענתו הוציא את המורה מהכיתה לעיני התלמידים כ"אחרונת הפושעות": "הוציאו אותה מהכיתה באמצע היום והרחיקו אותה מבית הספר. המפקחים של משרד החינוך היו עסוקים בלהשתיק את המורים וההורים".

במשרד החינוך הסבירו כי הם פעלו על פי הנוהל הקבוע בחוזר מנכ"ל. הנוהל קובע כי במקרה של חשש לפגיעה בתלמידים, יש להפריד בין הצד החשוד כפוגע עד לבירור העניין.