ד"ר שמעון שושני מלווה את מערכת החינוך בישראל כבר שנים רבות. במהלכן, הוא הפך לדמות מיתולוגית בעלת חשיבות רבה, ולמעשה לאיש החזק והמשפיע ביותר במשרד החינוך. בתקופה הקרובה הוא יסיים את תפקידו - ובכך יביא לסופו של עידן במערכת החינוך.

את ההחלטה לעזוב קיבל ד"ר שושני כבר בתחילת נובמבר האחרון. במשרד החינוך הדגישו כי מלכתחילה סוכם כי הוא יכהן במשך שנתיים. כשתאריך פרישתו המקורי התקרב, הוא נענה לבקשת שר החינוך גדעון סער להמשיך ולמלא את התפקיד למשך כמה חודשים נוספים - שבהם נחתמה הרפורמה עם המורים ונפתחה שנת הלימודים הנוכחית.

ד"ר שושני צפוי לסיים את תפקידו מעט אחרי פתיחת שנת הלימודים הקרובה, בספטמבר. הוא ככל הנראה יכהן עוד כחודש או חודשיים לכל היותר, ואז יעזוב. בכך יפרוש מהמשרד שבו כיהן תחת הנהגתם של שרי חינוך היסטוריים, דוגמת יצחק נבון, אמנון רובינשטיין ושולמית אלוני.

לאורך כל שנות פעילותו, היה שושני אחראי למהלכים רבים ולרפורמות שונות שהנהיג במערכת החינוך, שם יידרש מאמץ ממושך לאתר דמות שתוכל להיכנס לנעליו ולמלא את מקומו באופן ראוי.

ללא קשר לפרישתו של שושני, הודיע היום גם מי שנחשב למספר שלוש במשרד החינוך, ד"ר צבי צמרת, על יציאה לגמלאות. במשרד החינוך כבר החלו בשלבי האיתור למועמדים למלא את תפקידיהם של השניים - שלאור פרישתם צפויים בשנת הלימודים הבאה שינויים משמעותיים בראשות משרד החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק