נשיא המדינה שמעון פרס שבר הבוקר (ה') שיא גינס אחרי שהעביר את שיעור האזרחות המקוון הגדול ביותר בעולם. בשיעור, שארך 45 דקות, השתתפו כ-9,000 תלמידים מ-71 בתי ספר ברחבי הארץ. את השיעור העברנו כאן בשידור חי בחדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני גאה בתלמידים ששברו את השיא", אמר פרס לאחר שרשם את ההישג העולמי, "היתה לי זכות להיות המורה שלכם". נשיא גינס העולמית, מרקו פריג'אטי, שפיקח מקרוב על שבירת השיא ברך: "השיא של שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לטובת לימוד בני נוער, עם נשיא המדינה כמורה מיוחד מהווה השראה עולמית". 

השיעור הנשיאותי הועבר בשידור ישיר ממרכז הבקרה של חברת סיסקו-ישראל בנתניה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות תוצרת כחול-לבן. התלמידים מרשת החינוך עמל, בכיתות ט' עד י"ב של רשת עמל מעשרות יישובים, יהודים וערבים כאחד, פתחו את מסכי המחשב בכיתות ויוכלו לראות ולשמוע את הנשיא.

"אני יותר זקן מכם", פנה פרס בשיעור לתלמידים מרשת עמל, "גם בגיל 91 אפשר להתרגש. אני מתרגש לראות אתכם, מתרגש מאוד להיות מורה, מתרגש שיחד הניסיון הים להיותו מורה אני גם תלמיד, כל חיי אני תלמיד. אני מקנא בכם שאתם תלמידים. למה זה חשוב להיות תלמיד? כדי לדעת זה יותר חשוב מאשר לאסוף כסף. כסף בא והולך. ידיעה תמיד נשארת". 

"קל יותר לאהוב מאשר לשנוא"

בשיעור שהעביר באזרחות דיבר פרס על ערכים, שוויון זכויות, חופש הביטוי ואזרחות טובה. "מדינת ישראל ארץ קטנה, ואתם בני הנוער עומדים בתחרות עם הנוער בכל העולם, אתם צריכים להיות מצוינים", אמר הנשיא לתלמידים. "בכל אחד מכם יש פוטנציאל גדול יותר ממה שאתם חושבים. אם תלמדו פתאום תגלו שאתם יכולים להיות אנשים טובים יותר ושאתם יכולים לעשות דברים שלא חשבתם".

הנשיא המשיך והסביר: "כאזרחי מדינת ישראל החשוב ביותר הוא לשמור על הערכים שלכם 'ואהבת לרעך כמוך'- יותר קל לאהוב את האחר מאשר לשנוא". 

בבית הנשיא מדגישים כי השיעור היווה הדגמה חיה של יכולות טכנולוגיות חדשניות שיוטמעו בעתיד במערכת החינוך לצורך קירוב המרכז לפריפריה, צמצום פערים וניהול שיעורים עם מיטב המומחים מרחבי העולם.

עו"ד רוית דום, מנכ"לית רשת החינוך עמל שהשתתפה בשיעור ההיסטורי, בירכה על האירוע המרגש. "אנו גאים לקחת חלק מרכזי בהובלת החיבור בין הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ובין מערכת החינוך", אמרה דום, "אתם התלמידים, אתם העתיד".