סיפורו של הילד הישראלי בן ה-12 שחלה בסרטן והוריו שלחו אותו למנזר בתאילנד הגיע היום גם לגורמי הרווחה שהחלו לפעול בנידון. העובדת הסוציאלית המחוזית נפגשה היום עם הוריו של הילד וניסתה לשכנע אותם להחזירו לארץ מרצון. ההורים ממשיכים לפי שעה לסרב, והשלב הבא עשוי להיות פתיחת הליך משפטי כנגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשרד הרווחה שוקלים כיצד לנהוג בסיפור המורכב והלא פשוט הזה. לפי שעה לא פנה המשרד אל בית המשפט לנוער להכריז על הילד כקטין נזקק, בחשד להזנחה, מה שעשוי להחזיר אותו לארץ. במקום זאת, מנסים גורמי הרווחה לדבר אל ליבם של ההורים.

העובדת הסוציאלית המחוזית נפגשה היום עם ההורים וניסתה לשכנע אותם להחזיר את הילד. בני המשפחה סירבו גם הפעם לניסיונות השכנוע, וכעת שוקלים במערכת את צעדיהם. בשל רגישות הנושא הם נמנעו עד כה מלהתחיל בהליך משפטי, אך זה עשוי להפתח בכל זאת.

גורמים ישראלים: הילד מוחזק כעת בהודו

גורמים רשמיים בישראל אמרו מוקדם יותר היום לחדשות 2 באינטרנט כי ידוע להם שהילד שוהה כעת בהודו, יחד עם הנזירים שאיתם הוא חי. לדברי הגורמים, לא מדובר בניסיון בריחה, אלא בחלק מלוח הזמנים של אנשי המנזר התאילנדי.

גם רב חב"ד בבנגקוק, הרב נחמיה וילהלם, מנסה לעקוב מקרוב אחר הילד. לדבריו, הוא ואנשיו מנסים לאתר אותו כדי לפגוש אותו להבין מה מצבו, אבל כרגע הם מתקשים לעשות זאת. "על פי מיטב הבנתנו הוא נסע לטיול בהודו לבקר מקומות קדושים", אמר וילהלם בשיחה עם חדושת 2 באינטרנט. "אני רוצה לנסות ולפגוש את הילד כשיחזור, אני רוצה לשמוע מה הוא אומר".

"זכות בסיסית של כל ילד"

לדברי הרב, הוא נמצא בקשר עם משרד החוץ, השגרירות וגורמי הרווחה אך לא ניתן לפעול מבחינה חוקית בנושא. "אני לא חושב שבמנזר יש טיפולים רפואיים, אני משוכנע שהנזירים מנסים לתת לו את מה שאפשר אבל לא את הדברים שאפשר לקבל ממשפחה תומכת".

"אני חושב שהמקום של ילד יהודי הוא לא במנזר בודהיסטי תאילנדי", אמר הרב, "ממה שצילמו המטיילים, הילד רוצה להיות עם ההורים שלו ואני חושב שזאת זכות בסיסית שמגיעה לכל ילד".

במשרד הרווחה אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי "המשרד מטפל בנושא בישראל, ובוחן דרכים התערבות". במשרד החוץ אמרו כי העבירו את כל הפרטים לרשויות המוסמכות בישראל לטפל בנושא מסוג זה.