יש מי שבילה את החג באתרי הטבע בארץ, יש מי שטס לחופשה בחו"ל - ויש מי שבילה את ראש השנה בתפילות באומן, העיר האוקראינית, לצד קברו של הרבי נחמן מברסלב. על האווירה המיוחדת שמושכת אלפים מדי שנה אפשר ללמוד מהתמונות שצילם יואל רייזנר, כתב אתר חרדים

רבבות חסידים הגיעו לאומן כדי להתפלל על קברו של הרבי מברסלב. "אומן ראש השנה" הפך בשנים האחרונות לשם דבר גם בקרב ישראלים שלא נמנים עם חסידיו הנאמנים ביותר בשאר ימי השנה. ביניהם נמנה השחקן והבדרן אלי יצפאן, שהולך ומתחזק. יצפאן הכניס ביום חמישי האחרון ספר תורה ספרדי לציון "רבי נחמן בן פייגא". כמו על הבמה, גם שם היה יצפאן במרכז העניינים כשהוביל את תהלוכת השמחה בריקודים ללא הפסקה.

ה"רנטגן" מגיע לסיור בבית החולים

בסוף השבוע, לפני כניסת השבת, הגיע הרב יעקב ישראל איפרגן, שידוע בכינוי "הרנטגן", לבית חולים החרדי שהוקם בעיר אומן. הרב, מלווה בפמליה של חסידיו, קיבל הסברים מפורטים על המרפאה.

למרבה הצער, המרפאה לא קמה לחינם. במהלך חגיגות ראש השנה נכדו בן השנה של הרב שלום ארוש נפל מגובה רב ו"נפגע קשות". הוא פונה לקייב ומשם, בהוראת הרבנים לניתוח דחוף בישראל. כרגע לא נשקפת סכנה לחייו.

החסידים הרבים באומן מספרים גם על כאבי בטן ומה שמוגדר על ידי החסידים - "שפעת האוהלים" או "שפעת אומן". על פי הדיווחים מאומן, המוזיקה, הריקודים וכמובן התפילות החגיגיות לא נראות כמו מחלה, אבל הם ללא ספק מדבקים.