אלון רונן ז"ל (צילום: איגוד השחיה ישראל)
אלון רונן שנהרג מנפילת עמוד כדורסל | צילום: איגוד השחיה ישראל

אלון רונן בן ה-15, הוא הנער שנהרג לאחר שנפגע מעמוד כדורסל שקרס במהלך משחק. בעקבות האירוע הורה היום ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי לסגור את כל מגרשי הספורט בבתי הספר בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביו של אלון התייחס האשים היום את עיריית תל אביב באסון: "זה פשע, רשלנות של העירייה, צובעים את העמוד, וזה כאילו הכל בסדר כשמתחת הכל רקוב".

על פי ההודעה שהוציאה מוקדם יותר עיריית תל אביב, כל מגרשי הספורט יהיו סגורים עד לסיום ביצוע בדיקות בטיחות על ידי מומחים. בנוסף, הורה חולדאי על הקמת צוות בדיקה חיצוני של מומחי בטיחות לבחינת נהלי הבטיחות במערכת החינוך.

"תלמיד מצטיין ושחיין מבטיח"

אלון רונן ז"ל (צילום: איגוד השחיה ישראל)
הסל קרס במהלך המשחק | צילום: איגוד השחיה ישראל

אלון היה שחיין מצטיין בקבוצת בני-הרצליה. מנכ"ל איגוד השחייה אהרון איסרס דיבר על האסון הכבד: "כואב הלב. אין מילים. ילד מאוד מוכשר, שעובד קשה. תלמיד מצטיין. אחיו התאום שחיין גם כן, ואחיו הגדול הוא שחיין מים-פתוחים, שעתיד לייצג את ישראל בשבוע הבא באליפות העולם לנוער בקנדה".

המשטרה עדיין חוקרת את הנסיבות שהובילו למותו של הנער במגרש הכדורסל בבית הספר. מפרטי החקירה הראשונית עולה, כי הנער וחבריו שיחקו בחצר בית הספר ברחוב שמואל תמיר בשכונת רמת אביב. ככל הנראה, במהלך המשחק הוא נתלה על הטבעת, והעמוד כולו ניתק מהאדמה ונפל עליו. הנער נפגע אנושות בראשו ומת כעבור זמן קצר.

אלון פרידמן, פראמדיק מד"א שהגיע לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "ראינו נער מחוסר הכרה במגרש הכדורסל. במהלך המשחק כל מבנה הסל נפל עליו ופגע  בראשו. מצאנו אותו ללא דופק וללא נשימה. לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

החברים בהלם (צילום: עזרי עמרם)
החברים בהלם | צילום: עזרי עמרם