הלחץ החרדי שוב עשה את שלו: אגד התקפלה והפרויקט להתקנת מסכי טלוויזיה שיעזרו לבעלי מוגבלויות לעקוב אחר מסלול הנסיעה בוטל והכל מחשש שהמסכים ישמשו לתוכן לא ראוי.

לפני כשנתיים החלה אגד לשפר את קווי האוטובוס שלה ולהתאימם לנכים ולבעלי מוגבלויות. המערכת החדשנית הוצבה ב-72 אוטובוסים של אגד בנתניה, ואמורה הייתה להיות מותקנת ב-500 אוטובוסים נוספים בערים אחרות. אבל אז התערבו פוליטיקאים חרדים והפעילו לחץ על אגד לחזור בה מהחוזה להתקנת המסכים.

לידי חדשות שתיים הגיע מסמך של ארגון משמרות הקודש והחינוך ובו תוכנית פעולה לכל מצב: "עדיף שלא יהיו בכלל מסכים וצגים באוטובוסים", נכתב במסמך "שיהיה רק צג ולא מסך כמו ברכבת. אם יהיה מסך - שלא יהיו פרסומות, ואם יהיו פרסומות אז שיהיו בהכשר".

הנכים זועמים: עתרו לבית המשפט העליון

הפיתרון הזמני, מסכים צרים (צילום: חדשות 2)
הפיתרון הזמני, מסכים צרים | צילום: חדשות 2

באגד אפילו הסכימו לקבל מפקח מטעם הרבנים שיכשיר את הפרסומות שיוצגו באוטובוסים, אבל פלג קיצוני יותר של רבנים הטיל וטו ואגד נכנעה.

באגד הציגו היום לחדשות 2 את המסכים שמקובלים על החרדים שכן הותקנו באוטובוסים בירושלים. מדובר במסכים צרים שממוקמים רק בקדמת האוטובוס.

היום הגישו ארגוני הנכים עתירה לבית המשפט העליון בתביעה להשיב את המסכים הרחבים לאוטובוסים. הנכים לא מבינים איך נקלעו בין אגד לחרדים ומדוע הלחץ החרדי בא על חשבון הצורך הבסיסי שלהם בתחבורה ציבורית נגישה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק