מסתבר שגם שרים בממשלה צופים ב"אח הגדול" ובתכניות ריאליטי אחרות, אבל לא בטוח שהם אוהבים את מה שהם רואים.

"אין ספק שמה שיש היום בטלוויזיה הוא לא נמוך, אלא נמוך מנמוך", אמרה שרה התרבות והספורט לימור לבנת ביום עיון שנערך אתמול באוניברסיטת חיפה, "פשוט אי אפשר לצפות היום בטלוויזיה. אני רואה את הפרומואים וזה פשוט נורא".

השרה לבנת התייחסה לתכנית "האח הגדול" בעקבות שאלה של סטודנטית מהקהל באשר להיצע התכניות בטלוויזיה. "תקציב התרבות של מדינת ישראל הוא עלוב ומאפשר לנו לעשות מעט מאוד מהדברים שאני רוצה לעשות", אמרה לבנת לערוץ האקדמי מיסודה של אוניברסיטת חיפה. 

"אני מקווה להגדיל את תקציב משרד התרבות כדי להגיע למצב שבו ניתן יהיה לפתוח את כל המוזיאונים לקהל, אחת לכמה שבועות", הוסיפה לבנת. "על פעם בשבוע כמו שקורה במדינות רבות באירופה אני אפילו לא רוצה לדמיין".

בסוגיית תמיכת תקציבי המדינה בסרטים ובהצגות שנתפסים אצל חלק מהציבור כאנטי-ישראליות אמרה לבנת, "יש דברים רבים שאינם לרוחי, אבל אני לא צנזור. אנחנו מעניקים חופש ביטוי ויצירה, גם כשהתוצאה אינה לרוחי".

 קשת: הפקת התכנית שומרת על קוד אתי

מקשת נמסר בתגובה: "האח הגדול חצתה מזמן את גבולות הריאליטי והפכה לתופעה שדנים ועוסקים בה הרבה מעבר לטלוויזיה, דבר המעיד על כך שהצופים מוצאים בסיטואציות המתרחשות בבית שיקוף של פני החברה הישראלית. הפקת התכנית שומרת על הקוד האתי של התכנית ודברים שאינם עולים בקנה אחד עימו - אינם משודרים.

אם השרה לבנת סבורה שדרושים שינויים ושיפורים בתרבות בישראל, ראוי שתבחן מה עליה לעשות בתחומה".