חוזרת הביתה עם חבורות בגופה. הילדה א' (צילום: באדיבות המשפחה)
חוזרת הביתה עם חבורות בגופה. הילדה א' | צילום: באדיבות המשפחה

כבר כמעט שבוע שא', ילדה כבת 7 מתל אביב, לא מגיעה לבית הספר. הוריה טוענים שהיא עוברת מסכת של התעללויות יומיומיות בהסעה לבית הספר. מתלונתם עולה כי שלושה מהילדים בהסעה, בגילאים 10-12, תושבי שכונות דרום העיר, מתנכלים לא' במשך יותר מחודש ולעתים אף תוקפים אותה פיזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביה של א' כבר מיואש. "אני חסר אונים, הילדה שלי בבית ולא הולכת ללימודים כבר כמה ימים", הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "הגעתי למצב שאני לא יכול להגן עליה. דיברנו עם המנהלת והמחנכת, וגם היינו בבירור בבית הספר. אין להן תשובות בשבילנו, המחנכת אומרת לי שהיא חסרת מילים וטוענת שהילדה שלי היא זו שמתחילה".

העובדה שסגל ההנהלה והמורים בבית הספר לא עושה כלום בכדי לפתור את הבעיה מכעיסה מאוד את אביה של א'. "אני לא מאשים את הילדים", הוא הסביר. "הם בסך הכול ילדים. אבל צריך מישהו שיטפל בהם משמעתית. אני מוכן כבר לקבל כל פתרון, אולי שיוסיפו להסעה מלווה מבוגר שישגיח. אני רק מתחנן לפתרון כלשהו שיאפשר לילדה שלי לעלות על ההסעה בבטחה ולהגיע לבית הספר מבלי לפחד".

"אחד הילדים פשוט חובט בה"

גם אמה של הילדה חוששת כמובן לשלום בתה: "היא חוזרת הביתה עם חבורות בגופה. הילדים פשוט מתעללים בה, בהתחלה היא אמרה לנו שהיא החליקה בבית הספר, אבל פעם אחת היא פשוט החלה לספר על אחד מהילדים בכיתה ו' שנוסע איתה ומבקש ממנה שתחזור על מילה שאמר בערבית, וכשהיא לא מוכנה לשתף עמו פעולה הוא פשוט חובט בה, לפעמים בראש ולפעמים ברגליים. גם אם אני לוקחת אותה לבית הספר בבוקר, אני חוששת שבהסעה חזרה הביתה היא שוב תהיה חשופה להתעללויות".

"תמוהה בעיניי תגובתה של מנהלת בית הספר ושל המערכת בכלל", אמר עו"ד יוסי כרמלי, המסייע לבני הזוג. "נשלח מכתב שמתריע בנוגע לעניין ולא פעם אחת, ובו נאמר שאם וכאשר ייגרם נזק לילדה כתוצאה מאי עשיית מעשה מצד המעורבים לדבר, הרי שאמליץ למשפחת הקורבן לשקול להגיש תביעה נזיקית אישית נגד משרד החינוך ונגד מנהלת בית הספר. וזאת כמובן כפועל יוצא מאחריותם לשלומם של ילדי בית הספר".

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר בבעיה מורכבת המטופלת על ידי מנהלת בית הספר והגורמים המקצועיים במשרד החינוך והעירייה.