ג'ג'או בימרו, בן 27, הוא סטודנט מהאוניברסיטה העברית, יוצא יחידת מגלן בצה"ל, שמגדיר עצמו אזרח שומר חוק שמעולם לא קיבל אפילו דוח חנייה. בימרו הוכיח את עוצמת הרשת החברתית לאחר שסיפור על אפלייה גזענית מכוערת בה נתקל הציפה את הרשת.

לפני שבוע העלה ג'ג'או לפייסבוק את הסיפור שלו: יצאתי ממועדון והלכתי על המדרכה לתפוס מונית הביתה. בילוי שגרתי של ערב יום שישי בחיפה. "מניידת משטרה שעמדה במקום בלי קשר יצא שוטר שניגש לבחורה אתיופית והפיל אותה על הרצפה", מספר חבר של ג'ג'או שעמד בסמוך. "הוא ניער אותה בקללות, והשוטרים ריססו בגז פלפל כל מי שהיה בסביבה כדי שלא יצלמו אותם".

"הוא ריסס אותי בגז פלפל, חישמל אותי עם השוקר, התעלפתי, אבל הכי כאב לי שהוא אמר כושי, תחזור לאפריקה", אומר ג'ג'או. הוא התלונן למחלקה לחקירות שוטרים אבל למרות שעברו שלושה חודשים - מהמשטרה איש לא ענה. "רק רצינו שהתיק לא ייסגר, אז העלינו את הסיפור לפייסבוק כדי ליצור 'עניין לציבור'", הוא אומר.

איש לא דמיין עד כמה ההד התקשורתי הקטן יהפוך לגל גדול: הסיפור הגיע ללא פחות מ-400 אלף איש, תפוצה מדהימה. החברים קיבלו עשרות פניות עם הצעות לעזרה, כולל עורך דין שהציע לעזור בהתנדבות. "המטרה היא שכל שוטר יחשוב פעמיים לפני שהוא מרים יד על אנשים", אומרים החברים מהצוות במגלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק