לקראת הפגנת המחאה החברתית שצפויה הערב בתל אביב, התייחס היום שר התקשורת והרווחה משה כחלון לאירועי הימים האחרונים וקרא לכל הצדדים להימנע מאלימות.

"הרושם שלי הוא שמשהו התבלבל במחאה האחרונה", אמר כחלון בנאומו בכנס של ההסתדרות הציונית העולמית בהשתתפות פורום סגני ראשי הערים והרשויות המקומיות. "אין לי ספק שמשהו שם יצא מכלל שליטה. הטענות שמשהו השתנה, שיש משטרה אחרת השנה - אני לא קונה את זה".

"חשוב לציין שהציבור לא תומך באלימות הזאת", הוסיף השר כחלון. "יש לתת למערכות אופציה לעשות את העבודה שלהן. אני בעד מחאה גם כשאני בשלטון וגם כשלא, אבל צר לי על מה שקרה שם משני הכיוונים".

לפני יומיים: 150 מפגינים בת"א

כ-150 מפגינים הגיעו ביום שלישי האחרון בשעות אחר הצהריים לכיכר רבין במחאה על אלימות המשטרה נגד פעילי המחאה בסוף השבוע האחרון.

המפגינים שהתאגדו מול בניין עיריית תל אביב, ערכו במקום את מה שכינו "הפגנת זעם" בתגובה על אלימות השוטרים במהלך הפגנת המחאה ביום שבת האחרון, וחלקם העבירו ביקורת ישירה על ראש העיר רון חולדאי וגם על ההחלטה להציב מצלמות סמויות ברחבי העיר.

בין המפגינים שהגיעו למקום הוצבו מספר שוטרים סמויים בלבוש אזרחי. כוחות יס"מ נערכו כמה מאות מטרים מהמפגינים, בכוננות למנוע עימותים ותקריות אלימות, אך האירועים עברו בשקט יחסי, והם לא נקראו לפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק