נכון, זו כבר לא העונה, אבל ייתכן שהידיעה הבאה תקל על לא מעט אנשים: נשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב שלמה עמאר, פסק כי אפשר לשוב ולאכול תותים. על פי הדיווח באתר האינטרנט של ערוץ 7, במהלך ביקורו בישיבת ההסדר קרני שומרון, הדגיש הרב עמאר כי ניתן לאכול את הפרי המתוק.

בתקופה האחרונה אסרו רבנים שונים על אכילת תותים בשל תולעים שעלולים להימצא בפרי. באתרי אינטרנט ופורומים של העדה החרדית אף פורסמו דיווחים על בדיקות שנערכו לתותים בארץ, ובהם התגלו שני סוגי חרקים חדשים שחיים בתות ואינם יורדים בשטיפה ביתית רגילה. על פי אותם דיווחים, החרקים "תפוסים חזק על נקודות הפרי - בסמוך לעלים הירוקים, וצצים גם אחרי כמה שטיפות יסודיות".

מה שלא יודעים לא כואב

בחלוף הזמן פרסמו גולשים באתרי האינטרנט השונים הצעות כיצד כן ניתן לאכול את הפרי. "אפשר לאכול אותם אחרי טיפול במיקסר - ההנחיה בטלה בשישים", סיפר אחד הגולשים. "גם בתור חילוני הייתי נמנע מלאכול פרי כשמשהו מהלך או זוחל על זה".

ואולם, לדבריו של הרב עמאר, "מספיק להשרות את התותים במים, לשטוף אותם ולהוריד מהם את השכבה החיצונית טרם האכילה. הוא גם נימק את קביעתו: "התורה אסרה על אכילת חרקים שנראים בעין בלתי מזוינת - אך לא אסרה על חרקים שנראים רק במיקרוסקופ". נראה שמאמר הקלישאה, גם בדת, תופס - מה שלא יודעים, פשוט לא מכאיב.