מנכ"ל משרד החינוך שמשון שושני יקיים היום שימוע לרחל קדם, המורה מהצפון שחשודה שהדליפה את בחינת הבגרות במתמטיקה בשבוע שעבר והיא צפויה להיות מושעית מעבודתה למשך כחודש.

בתום השעייתה של קדם, אם אכן תושעה, תבחן המשך העסקתה במערכת החינוך, וזאת לאור החשדות המיוחסים לה. כזכור, קדם חשודה בכך שנעזרה בארז כהן, מרצה בטכניון, בכתיבת השאלות למבחן בניגוד לנהלים שמחייבים סודיות מוחלטת.

כהן העביר את טיוטת המבחן שאותו חיבר עבור קדם לקיריל רוחוביץ', סטודנט שלמד אצלו, וזה על פי החשד מכר את השאלונים לאחרים. אמש מינה שר החינוך גדעון סער את מנכ"ל משרדו לעמוד בראש ועדה שתבדוק את השתלשלות האירועים שהביאו להדלפה, ותפיק לקחים שימנעו הישנות מקרים כאלה בעתיד.

תדהמה ומבוכה במשרד החינוך

"אם ייוודע שהדלפת הבגרויות זה תהליך רב שנים – יש לבטל את ציון הבגרות ולהשתמש בציון המגן", כך אמר ביום ראשון בערב לחדשות 2 שמואל אבוהב, שהיה בעבר מנכ"ל משרד החינוך. ציון המגן מרכיב 50% מציון הבגרות הסופי, ולדבריו של אבוהב אם ישנם פערים גדולים בציונים, עולה חשד כי ישנה פגיעה בטוהר הבחינות ולכן יש להשתמש בציון המגן.

תדהמה ומבוכה רבה שררו מאז חשיפת הפרשה במשרד החינוך. בכירים במשרד התקשו לספק תשובות למחדל שהתגלה וניסו להתחמק מכלי התקשורת. ד"ר חנה פרג, המפקחת על לימודי המתמטיקה במשרד החינוך, סירבה לענות לשאלות העיתונאים, אך הבטיחה כי עניין ההדלפה יטופל.

הודלפו לפחות 5 בחינות במתמטיקה

חוקרי מפלג ההונאה במשטרת ירושלים חקרו בימים האחרונים עשרות תלמידים, מורים ואנשי משרד החינוך, והצליחו לפענח את הדלפת בחינת הבגרות.

על פי החשד, קדם פנתה לארז כהן, מורה למתמטיקה ברשת אנקורי, וביקשה ממנו לעבור על השאלונים – זאת בניגוד להנחיות משרד החינוך ולא אישור כלשהו. כהן העביר את השאלונים לתלמיד שלו, ואותו תלמיד החל למכור את השאלון תמורת מאות שקלים.

העברת השאלות למורה מאנקורי התרחשה ב-5 מבחני הבגרות האחרונים לכל הפחות, כך חושדת המשטרה.

ד"ר חנה פרל, המפקחת על לימודי המתמטיקה במשרד החינוך, העידה במשטרת ירושלים ולאחר מכן אמרה לכלי התקשורת: "אני סומכת על המשטרה שתעשה את העבודה היטב".

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות על בחינות הבגרות כולל תוצאות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת הבגרות במתמטיקה - סיקור נרחב:

הבגרות במתטיקה: שלב העצומות

גם בשנה שעברה נגנבה הבגרות במתמטיקה

מיוחד: פתרון בחינת הבגרות במתמטיקה

מורים למתמטיקה: בחינת הבגרות היתה קשה מדי

צפי: קושי בהפצת הבגרות במתמטיקה

חשש: בגרויות נוספות פורסמו בפייסבוק

סערה ברשת בעקבות הדלפת הבגרות במתמטיקה

הדיווח הראשון: הבחינה במתמטיקה הודלפה