מי זכאי להקלות ומי לא? צפו בכתבה המלאה (צילום: חדשות 2)
"משרד החינוך מחדיר שקרים לבנינו באמצעות | צילום: חדשות 2

ועדת המעקב של ערביי ישראל הגיבה בזעם לפרסום לפיו משרד החינוך יחייב תלמידים מהמגזר הערבי להיבחן בנושא ההיסטוריה הציונית, כתנאי לזכאות לתעודת הבגרות. "זהו ניסיון של משרד החינוך לדחוף לראשו של התלמיד הערבי היסטוריה מזויפת", אמרו חברי הוועדה בהודעה שפרסמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הוועדה טוענים כי משרד החינוך ממשיך בניסיונותיו החוזרים להפעיל לחץ על התלמידים מהמגזר ולהתנות את קבלת תעודת הבגרות בלימוד החומר. "אנו רוצים להזכיר כי מדובר באותה תנועה ציונית שהיא הסיבה לנכבה של העם הפלסטיני", הבהירו.

בנוסף ציינו כי מטרתו של משרד החינוך היא לנתק את הצעירים הערביים ממורשתם ומזהותם. "מערכת החינוך מנסה להטעות את בנינו ולהציג בפניהם את התנועה הציונית כגוף שאינו אחראי לשפיכות הדמים ולעקירת הפלסטינים מבתיהם. המערכת מעוניינת להצמיח דור חדש ללא לאום או זהות", נטען. הוועדה הבטיחה בהודעתה להמשיך לעקוב אחר הסוגיה, בשיתוף עם גורמים נוספים במדינה, ואף לערב בכך גם גופים במדינות ערב.

התלמידים הערבים והבדואים יחויבו בלימודי ציונות

תגובת ועדת המעקב באה על רקע הפרסום בעיתון "מעריב", ולפיו משרד החינוך מתכנן לחייב את כלל התלמידים מהמגזר הערבי והבדואי ללמוד לבחינת בגרות בנושא ההיסטוריה הציונית עד להקמת המדינה.

במסגרת התכנית החדשה, ידרשו התלמידים ללמוד על התפתחות התנועה הציונית, מאפייניה של התנועה וההבדלים הקיימים בין זרמיה. בין השאר יילמדו גם נושאי העליות השונות, הספרים הלבנים ובניין הבית הלאומי בתקופת המנדט הבריטי.