שוב חילוקי דעות. כחלון ונתניהו (צילום: חדשות 2, רויטרס)
רה"מ: הארוחה תגיע אל הקשיש הנזקק | צילום: חדשות 2, רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הרווחה משה כחלון הציגו בלשכת רה"מ את תכנית "הביטחון התזונתי", שלפיהם "מבטאת את מחויבות המדינה למנוע מחסור, במיוחד לאוכלוסיות חלשות, תוך שמירה על כבודו של הנזקק והבנת צרכיו". את מסיבת העיתונאים אנו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

נתניהו וכחלון הודיעו כי בכוונתם להקציב 100 מיליוני שקלים לטובת הביטחון התזונתי בשנה הבאה, שיועברו כתוספת לחלוקת כרטיסי מזון לקבוצות נזקקות בחגים ויהוו תחליף לחלוקת סלי אוכל. נוסף על כך, הדגישו השניים כי הסיוע יוגש גם במקרים שבהם לא גרם מחסור כספי להצטייד במזון, אלא גם כשמוגבלות פיזית מביאה למצב של חוסר ביטחון תזונתי. "הקשיש הנזקק לא יצטרך להגיע אל הארוחה, היא תגיע אליו", הסביר נתניהו.

בהמשך דבריו התייחס ראש הממשלה למשבר הכלכלי באירופה ואמר: "כלכלות אחרות במערב נאנקות תחת הנטל - אך זהו לא המצב כאן בישראל". את דבריו על המצב הכלכלי קשר נתניהו גם לחלופה המוצעת לחוק טל עליה עמלים בימים אלה השר משה יעלון וח"כ יוחנן פלסנר. "אנחנו נביא לשינוי בחלוקת הנטל; מספר המשרתים בצה"ל אצל החרדים והערבים יעלה דרמטי בתוך שנים"

לסיום, התייחס ראש הממשלה לביקורו הקרוב של אבו-מאזן בטהרן ורמז: "נסיעה לטהרן אינה קריאה לשלום - זוהי רק דרך להתרחק ממנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק