ישיר: מצעד החיים בפולין (צילום: רויטרס)
המסע לפולין. אלפי שקלים לתלמיד | צילום: רויטרס

שר החינוך גדעון סער הציג היום בוועדת החינוך של הכנסת תכנית לסבסוד גדול יותר של המשלחות לפולין. במשרד החינוך מכנים את זה "התכנית לביטול האפליה" ולפי ההודעה בנושא, המודל החדש אמור להביא גם להגדלה משמעותית של מספר התלמידים הלוקחים חלק במשלחות.

על פי התכנית, המשותפת למשרד החינוך ומרכז השלטון המקומי, 50 מיליון שקלים בשנה יוקצו לסבסוד תלמידים על פי קריטריונים חברתיים-כלכליים, "מתוך מטרה לשנות את המצב הקיים לפיו מרבית התלמידים הלוקחים חלק במשלחות לפולין מגיעים מרקע כלכלי מבוסס יחסית".

התכנית אמורה להתחיל בפועל בתחילת 2012. כך ייעשה פילוח התלמידים, לפי מצב כלכלי-חברתי, כאשר "עשירון 1" הוא העשירון העליון ו-"עשירון 10" הינו התחתון:

• תלמידים במדד טיפוח 10-9, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 70% מעלות המסע
• תלמידים במדד 8-7, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 45% מעלות המסע 
• תלמידים במדדי טיפוח 6-5, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 30% מעלות המסע 
• תלמידים במדד טיפוח של 4-1, לא יינתן סבסוד, אלא על פי החלטת וועדת חריגים.

שר החינוך סער אמר כי "למהלך זה חשיבות לאומית וחברתית. הוא מדגיש את החשיבות במסעות לפולין, התורמים גם לחיזוק הזהות היהודית ותחושת המחויבות לזיכרון השואה ולקיומה של מדינת ישראל, שהיא מדינתו של העם היהודי".

שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי הוסיף על דבריו, "אני בטוח כי בכך נגדיל את היקף המשתתפים במשלחות החשובות לפולין ונעמיק את הידע ונחזק את הזיכרון הלאומי של עם ישראל ושל בני הנוער עם הזוועות שעברו על העם היהודי בתקופת השואה. אני רואה חשיבות רבה להשתתפות במשלחות. ראשי הרשויות ימשיכו לפעול כדי להגדיל השתתפות זו ומקביל לתמוך בניצולי השואה שחיים בקרבנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק