כיתה ריקה (צילום: ארכיון חדשרות ערוץ 2, חדשות)
חוזרים לשגרת החירום. בית ספר בדרום | צילום: ארכיון חדשרות ערוץ 2, חדשות

בעוד ישראל הולכת להפסקת אש חד צדדית, היישובים בדרום לא לוקחים סיכונים ודווקא מגבירים את הכוננות היום, למרות שפיקוד העורף לא קרא לעשות זאת. בערים הגדולות - באר שבע, אשדוד ואשקלון החליטו לבטל את הלימודים בכל שכבות הגיל. גם במועצה האזורית מרחבים לא יתקיימו היום לימודים בכל מוסדות החינוך, למעט בכיתות י"א-י"ב.

גם באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע הוחלט אמש שלא להחזיר את הסטודנטים ללימודים היום בבוקר. רק בחינות הבגרות המתוכננות יתקיימו כסדרן בערים בדרום.

גם במועצה האזורית אשכול לא יתקיימו היום הלימודים. כך גם בקריית גת, בנתיבות ובשדרות, למעט תלמידי י"ב שנבחנים בבחינות הבגרות. ביבנה ובגדרה משתדלים, למרות המצב, לחזור לשגרת לימודים, אך במספר בתי ספר וגני לימודים הלימודים ייערכו במתכונת חירום. מומלץ לגלוש לאתרי הרשויות המקומיות על מנת להתעדכן בכל הפרטים.

פיקוד העורף רגוע יותר

אחרי הערכת מצב פנימית שביצע פיקוד העורף אמש, הוחלט דווקא שלא לשנות את המדיניות של הימים האחרונים. המדיניות כוללת התנהלות בשגרת חירום. מפיקוד העורף מסבירים כי ההנחיות הן בכל מקרה מחמירות במיוחד, כך שאין חשש גם למי שכן יגיע למוסדות החינוך היום.

בפיקוד העורף מדגישים כי מי שמגיע לבתי הספר לומד תחת הגנה מוגברת ועל פי ההנחיות המקוריות והמחמירות. הכניסה והיציאה לבתי הספר תעשה בדירוג ולא תהיה יציאה מחוץ לחדרים הממוגנים בזמן הפסקות.

פרטים נוספים בהנחיות פיקוד העורף לתושבי עוטף עזה. מידע מפורט באשר לפעילות שתתקיים ניתן למצוא במוקד הפניות של משרד החינוך במספרי הטלפון: 1-800-250-025, 1-800-204-402, ובמוקדים העירוניים ברשויות. מידע נוסף אפשר לקבל באתר האינטרנט של פיקוד העורף ובמרכז המידע בטלפון 1207.