בית ספר (אילוסטרציה)
בית ספר. ארכיון | צילום: אייל בן יעיש

מורה המלמדת בכיתה ד' לחינוך מיוחד בבית ספר בתל אביב הובהלה היום (ה') לבית החולים איכילוב שבעיר, לאחר שהתעמתה עם אחד מתלמידיה, בן 10 וחצי. ככל הנראה, היא ניסתה למנוע ממנו מלהרוס באמצעות מעדר חפצים במוסד החינוכי - אז מעדה ונחבלה. היא סובלת מחבלות בגפיים. הטיפול במקרה הועבר לגורמי הרווחה.

עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד החינוך נמסר "כי מדובר בילד עם צרכים מיוחדים ובאירוע חמור שמטופל על ידי הגורמים המקצועיים".בהסתדרות המורים הביעו "צער רב על מקרה חמור של אלימות שבו מעורב ילד אלים מהחינוך המיוחד המשולב בבית ספר רגיל בתל אביב. הסתדרות המורים מצרה על כך שמשרד החינוך ועיריי תל אביב לא דאגו מבעוד מועד לשבץ את התלמיד האלים במסגרת שתואמת את צרכיו".

"הסתדרות המורים לא תתפשר נגד אלימות כל שהיא נגד עובדי הוראה. אנו דורשים שהרשות המקומית תדאג באופן מיידי לשיבוץ חלופי עבור התלמיד האלים".

בתחילת השנה פונה מורה בן 36 מבית ספר תיכון בצפת למרכז הרפואי "זיו" שבעיר, לאחר שהותקף על ידי ידי שניים מתלמידיו, בני 16, במהלך יום הלימודים. הוא פונה על ידי צוות מד"א לחדר המיון במצב קל, שם נערכו לו בדיקות מקיפות.

"נראה שהמורה ממש בפאניקה", סיפר אדם המעורב במקרה, שאמר כי ככל הנראה הוא סובל ממכות יבשות בלבד. המשטרה עיכבה לחקירה את שני הנערים, שטענו כי יש להם מערכת יחסים מיוחדת עם המורה. הם סיפרו כי הוא נתן להם טפיחה על גבם בצחוק ובתגובה הם הכו אותו חזק יותר כחלק מהמשחק.