בדרך כלל, כשאנו שומעים על תקיפה של מורה או מנהל בבית הספר, הסיפור נגמר כשהמותקף בבית חולים והתוקף בבית המשפט - לסיפור הזה יש סוף אחר: קרוב משפחה של תלמיד שתקף מורה בבית ספר לפני 10 חודשים התנצל בפני כל התלמידים והעובדים בבית הספר, וערך טקס סולחה. המורה המותקף קיבל את ההתנצלות אך סירב להשתתף באירוע עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני 2012 הגיע חאלד אמון, קרוב משפחתו של אחד מהתלמידים בחטיבת הביניים בכפר דיר אל אסד ותקף באלימות את אחד המורים שמלמדים במוסד. הוא זרק עליו כיסא והיכה אותו בכל חלקי גופו, ובעקבות התקיפה הוא אושפז לפרק זמן ממושך בבית החולים בנהריה.

היום, בצעד נדיר, הוצאו כל תלמידי המוסד מהכיתות ובמשך שיעור אחד הקשיבו לתוקף חוזר בו ממעשיו. בדבריו ביקש אמון סליחה מצוות בית הספר ומהתלמידים על כך שהם היו עדים למעשיו, ואמר כי אלימות לא צריכה להיות הדרך בשום מצב. "אני מתנצל ואני מקווה שההתנצלות תועבר לכל מוסדות החינוך והתרבות בכפר כדי שיהיה מסר ברור שאפשר לפתור דברים בדרך אחרת", אמר אמון. במקום היו גם נציגים של משרד החינוך שהוזמנו לשמוע את דבריו.

המורה סירב לפגוש את התוקף

עורך דינו של אמון עו"ד עאדל דפבאח הסביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "החלטנו לבוא לבית הספר כדי שהוא יתנצל, בתקווה שהפעולה הזאת תעזור בהמשך התהליך המשפטי נגדו לקראת גזר הדין. מרשי התנצל, הביע חרטה והייתה סולחה בינו לבין התוקף". מנהל בית הספר אמר כי מה שנעשה הוא צעד חשוב נגד האלימות.

המורה שהותקף לא קיבל את נוכחות תוקפו בבית הספר. במהלך השיעור הוא הסתגר בחדרו וסירב לפגוש את התוקף. מקורביו אומרים כי למרות זאת, הוא קיבל את ההתנצלות. לאחר התקיפה הוא אמר כי "החינוך במגזר (הערבי) במצב קטסטרופלי, האלימות נמצאת בכל מקום".