הפגנת עובדים סוציאליים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הפגנת עובדים סוציאליים, ארכיון | צילום: חדשות 2

שירותי הרווחה מקרית שמונה עד חדרה לא יפעלו: מחר (חמישי) ישביתו העובדים הסוציאליים את מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות בכל צפון הארץ, וזאת כחלק ממחאתם על התנאים הירודים והאלימות שמופנית כלפיהם מצד מטופלים. במסגרת השביתה - לא תהייה קבלת קהל באף מחלקה, לא יכתבו תסקירים לבתי משפט, לא יתקיימו החלטות בנושא קטינים בסיכון ולא יפעלו מרכזים לטיפול באלימות במשפחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

עובדי מחלקות הרווחה טוענים שהממשלה התעלמה ולא קידמה פתרונות למשבר העובדים הסוציאליים ועל כן יושבתו כל המחלקות בצפון הארץ. במקביל, העובדים הסוציאליים לא יעבדו מחר גם בשירותי הרווחה במשרד החינוך, בביטוח לאומי, במערכת הבריאות, בבתי החולים, בקופות החולים ובתחנות לבריאות הנפש.

מחאת עובדי הרווחה, בשבוע שעבר (צילום: גיא מורד, חדשות)
מחאת עובדי הרווחה | צילום: גיא מורד, חדשות

"בעקבות התעלמות שר האוצר, משה כחלון, ושר הרווחה, חיים כץ ממשבר העובדים הסוציאליים, איגוד עובדי הרווחה מודיע הבוקר על השבתת כל שירותי הרווחה מחר, מקריית שמונה עד חדרה", הודיעו מארגני השביתה.

הדרישה: הנעת מו"מ "להצלת שירותי הרווחה בישראל"

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני, אמרה: "השירותים החברתיים בישראל הם לא על סף קריסה - הם עמוק בתוך המשבר". חרמוני הדגישה כי בלתי ניתן לאייש מאות משרת קיימות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות במשך שנה ואף יותר בשל התנאים הקשים והשכר הנמוך.

רכב של עובדת סוציאלית שהותקף (צילום: חדשות)
רכב של עובדת סוציאלית שהותקף | צילום: חדשות

"העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות. אם לא יהיה פתרון אמיתי לתנאי העבודה, העומס והעסקה, לא יהיו יותר שירותים סוציאליים בישראל", ציינה חרמוני. "אנחנו דורשים כניסה מיידית למשא ומתן רציני עם משרדי הרווחה והאוצר על הצלת שירותי הרווחה בישראל".