מה חושב הציבור על רוצח ראש הממשלה רבין, על מעורבות נתניהו לכאורה בהסתה שקדמה לרצח - ועל רבין עצמו? במסגרת סקר מיוחד של "אולפן שישי", 23 שנים לאחר רצח רבין, שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון מדגם בשיתוף iPanel, עולים נתונים מסקרנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

השאלה הראשונה שנשאלו הנסקרים הייתה האם לבנימין נתניהו, אז ראש האופוזיציה, היה או לא היה חלק בהסתה נגד רבין? מן הסקר עולה כי 30% מהנשאלים אומרים שלנתניהו היה חלק בהסתה שהובילה לרצח. 40% אומרים כי לא היה לו חלק, השאר - לא יודעים.

שאלה נוספת שנשאלה במסגרת הסקר הינה האם את/ה חושב/ת שיגאל עמיר הוא הרוצח, כפי שקבע בבירור בית המשפט? לפי הסקר רק 60% מהישראלים חושבים כך. 20% מהנשאלים חושבים שעמיר אינו הרוצח, או מאמינים בקונספירציה לפיה קיבל סיוע מגורמי שלטון.

שאלה קשה נוספת שהוצגה בפני הנשאלים הייתה האם העובדה שרבין ירד מהבמה, גם אם בנסיבות טרגיות, הועילה או פגעה בישראל? לפי כמעט מחצית מהעונים - פגעה - 47% ענו כך. לפי 19% היא הועילה לישראל.

לבסוף, נשאלו המשתתפים על רבין עצמו והאם דעתם על רבין, המפקד בפלמ"ח, רמטכ"ל ששת הימים, מי שהחליט על מבצע אנטבה, וחותם הסכם השלום עם ירדן חיובית, או שלילית?  לשאלה ענו 54% אחוזים כי דעתם עליו חיובית, 16% שלישית ול-30% לא היה מה לומר עליו.