עובדת שהותקפה (צילום: חדשות)
העובדת הסוציאלית שהותקפה בשבוע שעבר | צילום: חדשות

שר העבודה והרווחה חיים כץ שוחח היום (ראשון) עם העובדת הסוציאלית שהותקפה ביום חמישי האחרון באמצעות פטיש, על ידי אישה הלוקה בנפשה שבתה נלקחה ממנה. "תומכים בך מקיר לקיר ובטוחים במקצועיות שלך. נחזק אותך וכל מה שאת צריכה תקבלי", אמר לה השר כץ. מחר יפגינו העובדים הסוציאליים במקביל בתל אביב ובירושלים תחת הסיסמה: "עו'סות סוף לאלימות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם העובדת שהותקפה, שר הרווחה אמר: "מסע לחיזוק האוכלוסיות האלה הוא כנראה מסע ארוך. צריך הרבה סבלנות והרבה צעדים קטנים".

העובדים הסוציאליים החלו הבוקר בשיבושים ולא קיבלו קהל, בעקבות ריבוי מקרי האלימות כלפיהם. רק בשבוע שעבר נרשמו חמישה מקרי תקיפה וכעת עמותת "עו"סים שינוי" עוזרת לעובדים הסוציאליים לשתף בחוויות הקשות שהם חווים באופן שגרתי כחלק מעבודתם.

"בכל יום כמעט ישנו מקרה אלימות שאינו מדווח לרשויות ולכלי התקשורת של אלימות כלפי עובדים ועובדות סוציאליות", מדגיש יניב בן-דן יחזקאל מעמותת "עו"סים שינוי". "זאת תופעה שנמשכת כבר שנים ואינה מטופלת על ידי הרשויות בצורה משביעת רצון. אני קורא לקובעי המדיניות בממשלה, משרד הרווחה והארגונים השונים לגלות מדניות של אפס סובלנות כלפי אלימות. לא ייתכן שעובדים ועובדות סוציאליות שסובלות מתנאי העסקה לא הולמים ומטפלות במסירות במקרים לא פשוטים, יאלצו לחיות בפחד ויחוו אלימות מצד פונים ופונות".