עובדת שהותקפה (צילום: חדשות)
העובדת הסוציאלית שהותקפה | צילום: חדשות

עובדת סוציאלית בבית דגן הותקפה אתמול (חמישי) על ידי לקוחה שתקפה אותה בעת שיצאה מהעבודה ונכנסה לרכבה. הלקוחה, הסובלת מהפרעת אישיות קשה ועל כן בתה נלקחה ממנה, ניפצה לה את הרכב עם פטיש וניסתה לחנוק אותה. ברגע של היסח הדעת, הצליחה העובדת הסוציאלית להימלט ובהמשך התוקפת נעצרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נגד התוקפת הוצאו בעבר כמה פעמים צווי הרחקה לאחר שתקפה את משרדי הרווחה. במקרים קודמים בעבר המשטרה עצרה אותה, אך בית המשפט שחררה.

רכב של עובדת סוציאלית שהותקף (צילום: חדשות)
הרכב שנופץ על ידי התוקפת | צילום: חדשות

יסמין ריימונד, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בבית דגן: ״אתמול חווינו אירוע ברוטלי שבמסגרתו מטופלת תקפה באופן אלים ומתוכנן מראש עובדת סוציאלית באמצעות פטיש וניסתה לחנוק אותה. מדובר בלקוחה המרבה לאיים, לבצע תקיפות אלימות ברמות שונות כנגד מחלקת הרווחה. המשטרה מעורבת ומכירה את חומרת המעשים. לצערנו, על אף המעצרים הרבים, בסופו של יום היא משוחררת לביתה כאשר היא מסוכנת לציבור".

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים: "בשבוע האחרון נרשמו חמישה מקרי אלימות כנגד עובדים סוציאליים ברחבי הארץ. זה מצטרף לתמונה עגומה ביותר של מקרי תקיפה רבים כלפי עובדים סוציאליים במשך תקופה ארוכה. אנו מצפים ממשרד הרווחה ומרכז השלטון המקומי למצוא פתרון באופן מידי למצב החירום. איגוד העובדים הסוציאליים יכנס בתחילת השבוע ישיבת חירום, כאשר כל הצעדים הארגוניים נמצאים על השולחן".