תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
תמונת אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בימים האחרונים נשלח מכתב להורים של תלמידים באחת הישיבות בירושלים ובו הוזהרו מפני "בעיות צניעות חמורות" של אחד מבכירי הצוות בישיבה של ילדיהם - שם קוד לפגיעות מיניות. מדובר בישיבה מוכרת מאוד בבירה, שהעומד בראשה הוא אחד מהלוחמים הבולטים נגד גיוס בני ישיבות בקרב הרבנים החרדים הספרדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במכתב, שנשלח על ידי "בית הדין לענייני צניעות" נמסר להורים: "העומדים בראש הישיבה... לקויים בענייני צניעות באופן מזעזע. אשר על כן, הננו מודיעים בזאת כי אסור לישיבה להמשיך להתקיים כל זמן שמשפחת... הנ"ל ממשיכה לשהות בישיבה".

אותו גוף ששלח את המכתב הוא אנונימי, אך בשוליו צורפו חתימות של שלושה רבנים בכירים במגזר הספרדי, בראשם הרב ציון בוארון. לשעבר דיין בבית הדין הרבני הגדול ומבכירי הדיינים בעולם החרדי-ספרדי. הרב בוארון אישר לחדשות שחתם על פסק דין בנושא, כנראה בנוסח אחר ממה שנשלח להורים, אבל סרב להרחיב בנושא. 

גם במכתב שמו של אותו בכיר מופיע רק בראשי תיבות כיוון שהטענות לא התבררו בשום גוף מוכר, וזה גם ההסבר מדוע לא התקבלה תלונה במשטרה. עם זאת, למכתב חשיבות גדולה שכן למרות שלא הוגשה תלונה מדובר במנגנון פנימי במגזר, שמזכיר במעט את "פורום תקנה" בציונות הדתית שפועל למניעת פגיעות מיניות על ידי בעלי מרות וסמכות בציבור הדתי.

מטעם הבכיר בישיבה נמסר: "מדובר בעלילה. רבנים אחרים בדקו את הטענות, אישרו שאין בהן ממש. זו רדיפה של גורמים קיצוניים בתוך העולם החרדי".