הגדר המאולתרת בגן (צילום: חדשות)
הגדר המאולתרת בגן | צילום: חדשות

כבר שנה שההורים בגן חובה בהוד השרון מתלוננים על מתקן חשמלי שממוקם בסמוך לגן ושפולט, לדבריהם, קרינה מסוכנת. מודד מקצועי שהזמינו ההורים אף קבע כי בשנה האחרונה חלה עלייה ברמת הקרינה אליה חשופים הילדים וכעת נמצאת ברמה מסוכנת באזור הכניסה לגן – ולכן המליץ להרחיק את הילדים מחלק מסוים בחצר עד לטיפול במפגע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

משכך, ההורים החוששים הקימו בגן גדר מאולתרת: שורת כיסאות הקשורים זה לזה, ומסמנים את גבול האזור החשוד כמסוכן. אולם ההורים לא מסתפקים בפתרון המאולתר, ודורשים מהעירייה להזיז את המפגע מהמקום. חלק מההורים אף קוראים שלא לשלוח את הילדים לגן עד לתיקון המפגע: "כאימא לילד בן שש, אני לא רוצה להסביר לו בעוד עשור למה יש לו לוקמיה", הסבירה אחת האימהות לחדשות Online.

הבוקר הגיעו לגן ילדים בודדים, ורוב ההורים והילדים התייצבו להפגנה במשרדי העירייה. אנשי העירייה השיבו כי הם פועלים להעברת הילדים לגן חלופי עד לטיפול במפגע בימים הקרובים. "כפי שנמסר להורי הגן, באזורי השהייה הרצופה של הילדים בתוך הגן ובחצר המשחקים לא נמצאו חריגות מסף החשיפה המומלץ על ידי המשרד להגנת הסביבה", הבהירו בעירייה.

"במקטע קטן בחצר הגן נמצאה חריגת קרינה הנובעת ככל הנראה מהארקה של בניין מגורים סמוך, ולפיכך ננקטו כבר בשלב הראשון אמצעי מיגון מחייבים בחצר הכוללים תחימת האזור עד לסיום הטיפול מחד, והרחבתה בחלק אחר מאידך וזאת על מנת להבטיח מרחב משחקים בטוח לילדים, ללא צמצום החצר", הוסיפו עוד בעירייה. "בימים אלו תבוצע עבודת הטיפול בהארקת הבניין הסמוך ולאחריה תשוב חצר הגן לפעול כסדרה".

מוועד הורי הגן נמסר כי הם מודים למחלקת החינוך על ההקשבה ועל הנכונות לטפל סופית בבעיה מן היסוד.