למרות החוק, מנכ"ל שוברים שתיקה נפגש עם ת | צילום: חדשות 2

לראשונה מאז אישרה הכנסת את הצעת החוק שכונתה "חוק שוברים שתיקה" ביולי האחרון, נפגש הבוקר (ראשון) מנכ"ל הארגון אבנר גבריהו עם עשרות תלמידי תיכון בבית הספר תיכונט בתל אביב. "הגיע הזמן שבנט ילמד - יש רק דרך אחת לעצור אותנו, לסיים את הכיבוש", הדגישו בארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מנהל התיכון התל אביבי רם כהן הזמין את אנשי "שוברים שתיקה" לדבר במסגרת יריד ארגונים פוליטיים המתקיים לרגל יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל. בארגון התייחסו לקיום המפגש הראשון עם תלמידים מאז אישור החוק בכנסת ואמרו: "איש חינוך מאתגר את חוק ההשתקה של בנט".

"שר החינוך שוב נכשל במבחן התוצאה", אמר אבנר גבריהו, מנכ"ל הארגון. "בכל הקשור לחוקי השתקה בנט יכול לחפש את התלמידים שלו, אנחנו נמשיך לשבור שתיקה גם בבית הספר - עד שיגמר הכיבוש".

"יש רק דרך אחת לעצור אותנו, לסיים את הכיבוש"

לדברי "שוברים שתיקה", "לבנט אין בעיה לשלוח אותנו לאבטח את המאחזים המבודדים של הבוחרים שלו ישר אחרי שסיימנו תיכון, אבל הוא מת מפחד שתלמידים ידעו איך יראה השירות שלהם בשטחים ואיזו מציאות קיימת שם. הגיע הזמן שבנט ילמד - יש רק דרך אחת לעצור אותנו, לסיים את הכיבוש".

על פי החוק שאישרה הכנסת לפני מספר חודשים, חל איסור על ארגונים שלטענת מנסחיו פועלים נגד חיילי צה"ל להיכנס לבתי ספר ולהרצאות בפני תלמידים. מדובר בתיקון לחוק החינוך הממלכתי שמאפשר לקבוע כללים שנועדו למנוע את הפעילות של אנשים וארגונים חיצוניים במוסדות חינוך, שפעילותם על פי לשון התיקון, עומדת בסתירה חמורה למטרות החינוך ונגד צה"ל. החוק מקנה לשר החינוך את הסמכות לקבוע את זהותם של הגורמים שיורשו להיכנס לפעילויות חינוכיות בבתי הספר, ובכלל זה - למנוע את כניסתם של אנשי "שוברים שתיקה".