מאות עובדים סוציאליים יצאו היום (שני) להפגין בתל אביב ובירושלים נגד האלימות המופנית כלפיהם מצד מטופלים. ההפגנה התקיימה על רקע המכות והאיומים שספגה עובדת ביום חמישי בשבוע שעבר, מקרה שהצטרף לשורת אירועים קודמים, וההחלטה שהתקבלה בעקבות זאת הייתה לשבות ולא לקבל קהל.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהפגנה בתל אביב בקריית הממשלה נשאו המפגינים שלטים שבהם קריאות לשר הרווחה חיים כץ להוביל שינוי: "תתעורר, דמנו לא הפקר"; "לא מוכנות להמתין דקה עד למקרה האלימות הבא" ו-"עו"סים שינוי". בהמשך חסמו המפגינים את הצומת במקום.

1045626 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
1045633 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

דרישות העובדים מהרווחה כוללות סביבת עבודה מכבדת ומוגנת, אבטחה בכל שעות קבלת הקהל על ידי מאבטחים שעברו הכשרה רלוונטית, דלתות משוריינות, מצלמות אבטחה, דלתות מילוט, לחצני מצוקה המחוברים למוקד חירום ועוד. כמו כן העובדים דורשים לשפר את תנאי ההעסקה שלהם "באופן שיאפשר לאייש את התקנים הקיימים".

עובדת שהותקפה (צילום: חדשות)
העובדת הסוציאלית שהותקפה בשבוע שעבר | צילום: חדשות
ענבל חרמוני בהפגנה (צילום: ללא, חדשות)
ענבל חרמוני בהפגנה | צילום: ללא, חדשות

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים אמרה: "מנסים לשבור אותנו, מנסים להכשיל את המאבק שלנו, מנסים לגרום לנו שלא לדרוש את מה שמגיע לנו, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות. אנחנו נמצאים ונמצאות פה היום, אחרי לילה לא פשוט, שעבר על ישראל כולה ובמיוחד על תושבי עוטף עזה, ולמרות זאת אנחנו פה. אני גאה בכל אחת ואחד שהגיע. הגעתם למרות שאיימו עלינו בניכוי שכר, הגעתם לפה למרות שבחלק ממקומות העבודה שלכם מקשים עליכם לעשות את זה".

חרמוני הוסיפה: "מי שצריך לקחת אחריות על הביטחון שלנו, ועל תנאי העבודה וההעסקה שלנו הם חיים כץ, משה כחלון, מרכז השלטון המקומי ומשרד הבריאות. אנחנו צריכים להראות להם שאנחנו לא מסתמכים על אף אחד יותר, אנחנו לא מחכים לאישורים של אף אחד".